Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Irmy Jozefa

Wednesday, 18, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

Turystyka (88)

Pogoda się spisała podczas niedzielnego siedemnastego już rajdu rodzinnego organizowanego przez drawski Oddział PTTK i gminę Drawsko Pomorskie. Z trzech zaplanowanych wypraw (kajakowej, rowerowej i pieszej) odbyły się dwie. Spływ kajakowy organizatorzy odwołali z uwagi na niewielka ilość zapisanych uczestników. Na trasach pieszej i rowerowej stawiło się około 40 uczestników.

Akcja Lokomotywa uśmiechu trwa dalej. Jest to biegowo – rowerowa sztafeta, która porusza się po Pomorzu Zachodnim. Podczas jej przemieszczania w kolejnych miejscowościach zbierane są środki finansowe na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Wczoraj dotarła ona do Drawska Pomorskiego, a lokomotywę dostarczyli mieszkańcy gminy Kalisz Pomorski – pisaliśmy o tym tutaj.

Lokomotywa uśmiechu to wyjątkowe wydarzenie – sztafeta, która porusza się po Pomorzu Zachodnim. W czasie poruszania się sztafety zbierane są środki finansowe na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

W okresie wakacyjnym nieformalna grupa osób przy współpracy portalu drawskopomorskie.com, firmy Skiff Slalom Sławomira Gręziaka i Stowarzyszenia Żarek realizowała projekt bezpieczny kajak. Projekt został sfinansowany ze środków programu Społecznik – program Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Stało się. Jedyny w swoim rodzaju rajd rowerowy ponownie wyruszył na trasę. Wyprawa w nocy rowerem całkowicie różni się od dziennej wycieczki rowerowej. Przekonali się o tym właśnie uczestnicy tegorocznego Nocnego Patrolu Rowerowego. Na podróż w nocy 23 sierpnia zaprosili uczestników administratorzy stron internetowych drawskopomorskie.com i dsi.net.pl .  

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja