Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Filipa Pauliny

Saturday, 25, maj 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

18.05.2018

86 załóg na starcie rajdu Columna Medica Polskie Safari

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

86 załóg stanie na starcie rajdu Columna Medica Polskie Safari. Rajd odbędzie się w dniach 25-26 maja w stolicy polskiego off roadu – Drawsku Pomorskim. Rajd stanowi 2. Rundę Mistrzostw i Pucharu Polski w Rajdach Baja, a także 3. i 4. Rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w rajdach terenowych.

 

Rajd z bazą w centrum Drawska Pomorskiego i odcinkami specjalnymi na poligonie drawskim będzie po raz kolejny wyjątkowym wydarzeniem w polskim motorsporcie, które w dużej mierze zdecyduje o klasyfikacji generalnej całej rajdowej rundy. To właśnie poligon drawski sprawia kierowcom najwięcej niespodzianek w trakcie sezonu.

25 maja (piątek) zwodnicy biorący udział w rajdzie będą musieli przejść procedurę odbioru administracyjnego w biurze rajdu, które zlokalizowane będzie w budynku Informacji Turystycznej w Drawsku Pomorskim przy ul. Kolejowej 1 (budynek dawnego dworca).

Kolejnym etapem będą badania techniczne, które odbędą się w bliskiej odległości od biura rajdu – na terenie Zakładu Usług Komunalnych. Następnie, podobnie jak podczas rajdu Columna Medica Baja Drawsko zawodnicy przemieszczą się na trasę odcinka Super Specjalnego, gdzie będą mogli zapoznać się z przebiegiem trasy tego odcinka. Po powrocie do bazy rajdu wszyscy wezmą udział w odprawach. Od godz. 16:00 w centrum Drawska Pomorskiego – na pl. Konstytucji odbędzie się ceremonia uroczystego startu rajdu. Wszyscy zawodnicy zaprezentują się przed kibicami na specjalnie przygotowanej rampie startowej. Po zjechaniu z rampy każda załoga uda się na odcinek Super Specjalny, który będzie wstępem do sobotnich zmagań rajdowych. Czołówka najlepszych 10 kierowców, którzy pokonają odcinek Super Specjalny w godzinach wieczornych weźmie udział w losowaniu pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.  

W sobotę (26 kwietnia) zawodnicy będą rywalizowali na odcinkach specjalnych na poligonie drawskim. W godzinach wieczornych poznamy zwycięzców rajdu. Ceremonia zakończenia rajdu odbędzie się w miasteczku serwisowym. Dla kibiców przygotowano specjalną strefę kibica – punkt Zielona Trybuna (dojazd od miejscowości Oleszno)

W miasteczku rajdowym, które tradycyjnie będzie znajdowało się przy ul. Prusa w Drawsku Pomorskim nie zabraknie atrakcji dla kibiców – tu odbędą się spotkania ze sportowcami, będzie można przyjrzeć się pracy serwisów. Kibicom odwiedzającym miasteczko czas umilą DJ-e z projektu Deep Sesje.

Miasteczko rajdowe w Drawsku Pomorskim będzie otwarte dla kibiców przez cały czas trwania rajdu. Dla kibiców zostaną przygotowane mapy i przewodniki z trasą dojazdu do punktów kibica.

Szczegóły i informacje w najbliższym czasie będą umieszczane na stronie www.polskiesafari.com Zachęcamy do śledzenia profilu naszego rajdu na portalu Facebook https://www.facebook.com/polskiesafari

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja