Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gracjana Boguslawa

Tuesday, 18, grudzień 2018
28.02.2014

Drawszczanka w nowym programie TVN

Oceń ten artykuł
(15 głosów)

Od 2 marca o godz 21:00 w telewizji tvn emitowany będzie program, który odniósł wielki sukces na całym świecie. W polskiej edycji programu znalazła się drawszczanka Liliana Pryma. Aktualnie Liliana mieszka w Londynie, jednak zawsze z chęcią wraca do Drawska. W miniony weekend reporterzy tvn-u gościli w Drawsku Pomorskim, gdzie nagrywali sceny z udziałem Liliany. Sceny nagrywano w róznych zakątkach Drawska Pomorskiego m.in na stacji kolejowej, miejscu które pierwsze wita Liliane, kiedy wraca z dalekiej podróży. 

 

Obszerny materiał z Drawska Pomorskiego pokazany będzie w jednym z odcinków programu. To niewątpliwie bardzo skuteczna promocja naszego miasta. 

Zapytaliśmy Lilianę o jej powroty do Drawska a także o udział w programie. Poniżej wywiad. 

 

DSI: Przybliż naszym czytelnikom co robisz na co dzień, czym się zajmujesz ?

Lilianna Pryma: Na co dzień mieszkam w Londynie i zajmuje się projektowaniem ubioru. Zawsze staram się robić kilka rzeczy jednocześnie. Projektowałam dla francuskiej firmy w Londynie, gdzie realizowałam najczęściej pojedyncze projekty dla indywidualnych klientów. Zrobiłam staż u Alexandra McQueena, projektowałam kostiumy dla brytyjskiego X Factor, stale bywam na londyńskim i paryskim tygodniu mody. Pracowałam dla kilku projektantów w Paryżu i Mediolanie. Generalnie zajmuje się modą , jej kreatywną i biznesową strona.

DSI: Mówisz o swojej pracy i pasji, a czy masz czas aby wracać w rodzinne strony do Drawska Pomorskiego? Jak odbierasz to miasto wracając tu raz na jakiś czas?

L.P.: Do Drawska zawsze wracam na Święta Bożego Narodzenia. Nie wyobrażam sobie Świąt w żadnym innym miejscu na ziemi. Spędzam wtedy czas z najbliższymi i przyjaciółmi. To czas szczególny poświęcony właśnie im. Za każdym razm jak jestem w Drawsku ma mczas na długie spacery, szczególnie lubie spacery z dala od miasta np. brzegiem jeziora Okra, czy po nowej ścieżce zdrowia. Obserwuję z zaciekawieniem zmiany w mieście. Bardzo podobają mi się zmiany jakie zaszły w Drawsku na przestrzeni ostatnich lat. Miasto jest zadbane, odnowione, widać, że się rozwija. Wracam tu z przyjemnością. Oczywiście dzięki internetowi jestem na bieżąco z wiadomościami z Drawska czy to z waszych stron czy z newsów na Facebooku. Nie zapominam o Drawsku. Co więcej mam nadzieje, że poprzez mój udział Drawsko zostanie wypromowane na antenie tvn-u. Jak sam widziałeś w miniony weekend wraz z ekipa tvn-u byliśmy w Drawsku przez trzy dni. Kręciliśmy sceny do jednego z odcinków w którym pokazana będzie moja postać. To będzie odcinek w którym pokażemy nasze Drawsko, to co można tu robić, to co ja robię jak wracam do Drawska. Myślę, że to bardzo fajna promocja dla naszego miasta. Warto więc oglądać ten program.

DSI. Jakie walory z tych które tu mamy doceniasz najbardziej ?

L.P. Pomorze to miejsce bardzo bliskie memu sercu. Uwielbiam jego cisze, naturalne tereny i jeziora. Żyjąc w zgiełku dużego miasta doceniam to tym bardziej. Kiedy tu jestem nabieram sil, odpoczywam. Nabieram pozytywnej energii i ładuje swoje akumulatory.

DSI: A opowiedz nam jak to się stało, że właśnie to ty znalazłaś się w programie Project Runway

L.P: O tym ze program Project Runway rusza w Polsce dowiedziałam się od Siostry, która mieszka w Warszawie, to przez nią poszło moje zgłoszenie. Znałam ten program już z zagranicznych edycji. Od lat jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Wiele lat temu oglądając amerykańską edycję marzyłam, aby pewnego dnia wziąć w nim udział. Będąc w Londynie dostałam telefon od realizatorów programu z zaproszeniem na nagranie próbne. Nie wahałam się ani chwili, czułam że to cos dla mnie. Przyjechałam do Warszawy na spotkanie z realizatorami i tak się zaczęło. Bardzo się cieszę, że mam szansę wrócić do Polski i tu projektować. Chętnych projektantów chcących wziąć udział w programie zgłosiło się setki. Realizatorzy szukali młodych ludzi którzy maja szansę zaistnieć w branży. Liczyło się innowacyjne myślenie i jakość projektów, kreatywność i warsztat jaki mamy. Etapów selekcyjnych było kilka, były rozmowy z realizatorami, nagrania próbne, zadania do zrealizowania. Ja musiałam zaprojektować i wykonać spódnice w 10 min. Liczył się pomysł. Na szczęście wszystko poszło dobrze i trafiam do PROJECT RUNWAY.

DSI: O jakie nagrody walczycie w programie i co będziecie robili w programie?

L.P. W programie znalazło się 13 projektantów. Walczymy o 300 tys. zł., patronat marki Simple i sesje własnej kolekcji w magazynie Elle. Każdy z nas marzy o takiej karierze, wiec rywalizacja będzie zacięta. W każdym odcinku mierzymy się z nietypowym zadaniem i sami musimy zaprojektować i uszyć swoje kreacje. Najsłabszy uczestnik po każdym zadaniu odpada.

DSI. Udział w programie to częste wizyty w Polsce i chyba również w Drawsku ?

L.P. Tak na pewno będę teraz mieszkała w Polsce. Na razie kursuje między Drawskiem, Warszawą a Londynem. Na pewno będę w Drawsku znacznie częściej co bardzo mnie cieszy!

DSI. Powiedz nam jeszcze na koniec kiedy będziemy mogli zobaczyć Ciebie na antenie TVN-u?

L.P. Już niebawem, a dokładniej w najbliższą niedzielę w telewizji TVN o godz. 21. Program emitowany będzie raz w tygodniu właśnie w niedziele o godz. 21. Mam nadzieję, że wszyscy wasi czytelnicy zasiądą o tej porze nie przed komputerami, a przed telewizorami ;-)

DSI. My z pewnością odejdziemy od komputerów ;-) Dziękujemy za rozmowę i poświęcony czas.

L.P. ja również serdecznie dziękuje i pozdrawiam wszystkich czytelników DSI.

 

fot. TVN (materiał prasowy)

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation