Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Irmy Jozefa

Wednesday, 18, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

01.06.2015

Pomagamy Lemanowi - zbiórka publiczna rozpoczęta

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

„Pomagamy Lemanowi” pod takim hasłem ruszyła zbiórka publiczna mająca na celu zebranie środków finansowych, które przeznaczone będą na pomoc Rafałowi Lemańskiemu, mieszkańcowi Zagozdu (gmina Drawsko Pomorskie).

 

Rafał Lemański urodził się w sierpniu 1994 r. 6 sierpnia przed 19 -nastymi urodzinami w 2013 miał wypadek, był z kolegami na plaży w Zagoździe , wbiegł do wody z rozpędu i chciał zanurkować. Niestety było zbyt płytko i uderzył głową o dno. Jak opowiadał kilka chwil po uderzeniu nagle poczuł brak władzy w nogach, chciał wypłynąć, ale w rękach także zaczęło brakować mu siły.

Pomyślał, że to koniec, ale nagle z plaży zauważył go jego kolega który zorientował się , że Rafała nie ma. Wbiegł i wyciągnął kolegę. Rafał był na chwilowo nie przytomny, koledzy robili mu reanimację i zadzwonili na pogotowie. Rafał trafił do szpitala w Gryficach. Okazało się, że ma połamane kręgi szyjne C5C6 i nadszarpnięty rdzeń kręgowy od godziny 23-ciej do 2 w nocy robiono mu operację. Wstawiono mu implant kręgu C6 i stabilizator tytanowy rdzenia, lekarze na drugi dzień powiedzieli, że jest mała szansa na to, że będzie chodził. Rodzina i czuwająca przy Rafale jego dziewczyna doznali szoku. Jednak Rafał nie poddawał się. Dzień po operacji nie był przygnębiony, nawet żartował że już ,,chyba sobie nie pojeździ samochodem i motorem”. Z każdym dniem lekarze dawali Rafałowi więcej nadziei, byli zdumieni postępami jakie robił Rafał. Po leczeniu szpitalnym Rafał przebywał na 4 miesięcznej rehabilitacji w Białogardzie. Po powrocie do domu kontynuuje rehablitację w Drawsku.

Na co dzień Rafał jest pogodnym człowiekiem, którego nie opuszcza poczucie humoru. Interesuje się motoryzacją, lubi łowić ryby i sporo czasu spędza na majsterkowaniu. W trudnej sytuacji wspiera go jego dziewczyna Daria z którą jest od czterech lat. Mimo tego że Rafał uległ wypadkowi ich sytuacja nie zmieniła się. Daria jest jedną z pomysłodawczyń zbiórki środków na pomoc Rafałowi.

Jest nadzieja, że Rafał stanie na nogi. Aktualnie ma czucie, rusza pałacami u stopy. Zebrane środki finansowe zostaną przenaczone na dalszą profesjonalną rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne i sprzęt do ćwiczeń.

Organizatorem zbiórki jest Społeczny Komitet - Pomagamy Lemanowi, a wsparcia udziela grupa mieszkańców Drawska Pomorskiego. W ciągu kilku dni profil akcji w portalu Facebook polubiło kilkaset osób. Z wielu miejsc Polski i świata płyną głosy wparcia dla Rafała. Wsparcia udzielił również honorowy mieszkaniec naszego miasta – Adam Małysz.

Za kilka dni wolontariusze rozpoczną zbiórkę pieniędzy. Zaplanowane zostały również wydarzenia charytatywne podczas których zbierane będą pieniądze dla Rafała. Będą to m.in mecze, maratony fitness, a także koncert charytatywny.

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja