Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Tuesday, 15, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

23.01.2019

Co najlepiej ochroni telefon przed nadmiernymi śladami eksploatacji?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdego dnia korzystamy z naszych telefonów z taką intensywnością, że musimy wielokrotnie doładowywać je wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe. O ile jednak zużycie baterii w naszym aparacie pozostaje zupełnie poza naszą kontrolą, o tyle takie symptomy niszczenia jak porysowany, pęknięty ekran czy też szwankujący panel dotykowy są w pełni winą złego traktowania naszego najważniejszego elektronicznego gadżetu. Poniżej z pomocą branżowych ekspertów postaramy się odpowiedzieć na odmienione już przez wszystkie przypadki pytanie: jak skutecznie zadbać o smartfona?

Pokrowce i futerały – czyli co wybrać na pierwszą linię obrony?

Nawet jeśli jesteśmy wyposażeni w oprawę ochronną w postaci bumpera, futerału, stickera czy kejsu, a nasz pokrowiec do iphone 7 służy nam już całe lata, musimy być świadomi, że najbardziej newralgicznym odcinkiem współczesnego telefonu okazuje się oczywiście wyświetlacz. Dlatego właśnie naczelną zasadą użytkownika dbającego o swój przenośny sprzęt powinno być wybieranie takich akcesoriów, które przy ewentualnym upadku aparatu z wysokości przyjmą na siebie ciężar  i impet uderzenia, amortyzując szklaną powierzchnię. Doskonale sprawdzą się zatem w tego rodzaju sytuacjach gadżety, od których wielu z nas stroni ze względu na niepraktyczne otwieranie i utrudniony dostęp do urządzenia – pokrowce oraz futerały.

Czym najlepiej pokryć ekran, by przestać się o niego bać?

Naturalnie bywa i tak, że nawet najlepsze zamykane etui nie oprze się siłom zgniatającym. W kazusach poważniejszych drgań mechanicznych przymusem może okazać się posiadanie dodatkowej warstwy ochronnej rozciągającej się na całym ekranie. Mowa oczywiście o szkle hartowanym przeznaczonym dokładnie dla naszego modelu telefonu. Współczesne „komórki” są bowiem bezpieczne tylko wtedy, gdy sami przyłożymy się do ich bezpieczeństwa.

Z pewnością wielu czytelników pomyśli teraz o tańszej alternatywie dla topornych i grubych szybek ochronnych, czyli folii naklejanej bezpośrednio na taflę wyświetlacza. Pomimo jednak, iż jej cena rzeczywiście jest niższa, musimy przyznać, że nie jest ona ani wystarczająco gruba, ani też nie posiada odpowiedniego współczynnika twardości (H), by móc obronić nas przed pajęczyną spękań zaraz po uderzeniu. Natomiast na pewno zagwarantuje nam ekran wolny od zarysowań i plam – stwierdza rzeczowo technik i specjalista z serwisu pancernik.eu. Jak więc widzimy, nie zawsze bezpieczeństwo a także troska o naszą elektronikę idą w parze z najbardziej poręcznymi i modnymi rozwiązaniami – jeśli jednak na szali kładziemy żywotność i długowieczność „komórki”, najpewniej będziemy zmuszeni do pójścia na ustępstwa.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja