Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marka Elzbiety

Tuesday, 18, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

10.12.2018

Dłuższe życie twojego laptopa - jak poprawnie ładować baterię

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wokół ładowania baterii i obchodzenia się z akumulatorem powstało bardzo wiele mitów. Bateria jest elementem, który odróżnia laptop od komputera stacjonarnego i pozwala nam na pracę mobilną bez konieczności podłączenia do gniazda sieciowego. Zobacz, jak należy obchodzić się z akumulatorem, aby po kilku latach w dalszym ciągu móc sobie pozwolić na bezprzewodową pracę.

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Chyba każdy użytkownik laptopa zna sytuację, gdzie po kilkunastu miesiącach używania sprzętu praktycznie niemożliwa jest bezprzewodowa praca naszego urządzenia? Nie zawsze jest to wina producenta laptopa. Przeważnie to niewłaściwe użytkowanie powoduje wyczerpanie zasobów akumulatora. Wizyta w serwisie komputerowym będzie nieunikniona, jeśli Twój laptop powoli zmienia się w komputer stacjonarny. Wymień Szybkę oferuje szeroką gamę usług serwisowych nie tylko laptopów i komputerów stacjonarnych, ale także drobnej elektroniki użytkowej.
 

Bateria jest jak serce – musisz o nie dbać!

Jak rozumiemy termin dbania o akumulator w naszym laptopie? Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że priorytetową kwestią jest intensywność pracy podzespołów. Im jest ona wyższa, tym więcej energii zużywa bateria do zaspokojenia potrzeb laptopa. Warto ograniczyć liczbę procesów działających w tle do wyłącznie tych niezbędnych. Dobrą profilaktyką będzie również zrezygnowanie z automatycznego uruchamiania programów podczas startu systemu. Niesie to za sobą dwie korzyści. Po pierwsze - przyśpieszy to gotowość do pracy naszego urządzenia. Po drugie i najważniejsze – znacznie odciąży akumulator, który już na samym początku pracy wchodzi w bardzo wysokie obroty. 

Jak poprawnie ładować akumulator?

Dobra profilaktyka to zaledwie połowa sukcesu utrzymania czasu bezprzewodowej pracy naszego urządzenia. Każdy chyba słyszał o kluczowej i ponadczasowej zasadzie wyładowania akumulatora do zera zaraz po zakupie laptopa. Jeden z najpopularniejszych mitów. Został zaczerpnięty ze starszej technologii baterii. Dziś na ogół korzystamy z akumulatorów litowo-jonowych bądź litowo-polimerowych, które negatywnie reagują na ich całkowite rozładowanie. Niezwykle istotną kwestią jest ładowanie baterii w przypadku, gdy poziom jej energii spada do 10-15%. Warto również ustawić opcję hibernacji systemu przy poziomie naładowania 5%. Pozwoli nam to na nienaruszenie struktury krystalicznej ogniw akumulatora i zmniejszy ryzyko całkowitej awarii serca naszego laptopa. 

Wiemy już, kiedy należy podpiąć urządzenie do prądu, ale kiedy je odłączyć? Staraj się unikać przerywania ładowania, gdy akumulator nie jest jeszcze napełniony. Skoki napięciowe mogą trwale uszkodzić ogniwa Twojej baterii. Ładowarkę od prądu i komputera możemy odłączyć dopiero wtedy, kiedy na ekranie naszego laptopa wyświetli się komunikat o pełnym naładowaniu. Warto przemyśleć również opcję wyjęcia naładowanej baterii z urządzenia w przypadku, gdy wiemy, że z laptopa będziemy korzystać w sposób stacjonarny w domu. Nie wyjmujemy rozładowanej baterii! 

Stosując się do powyższych trików i zaleceń, możemy mieć pewność, że kondycja naszej baterii z upływem lat nie będzie malała. Nie po to przecież decydujemy się na zakup laptopa, aby po kilkunastu miesiącach zrezygnować z jego głównego atutu – bezprzewodowej pracy.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja