Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marzeny Marii Klaudiusza

Thursday, 25, kwiecień 2019

 2019przychodnia

Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

29.10.2018

Cztery pory roku nad morzem – kiedy wybrać się do Trójmiasta?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy odwiedzenie Trójmiasta poza sezonem letnim ma sens? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć wraz z partnerem artykułu Hotelem Długi Targ.

 

Wiosenne podboje

Wiosna to czas, w którym polskie wybrzeże rodzi się na nowo. Sezonowe knajpy, bary, sklepiki czy stoiska zaczynają się otwierać i zachęcać coraz liczniej przybywających turystów. Jednocześnie na plażach i w ich okolicach nie ma jeszcze takich tłumów, a w cieplejszych momentach rozkoszowanie się bałtycką bryzą to czysta przyjemność. Dla przeciętnego amatora morskich kąpieli mamy jednak złą wiadomość – wiosna to jeszcze nie pora, by móc bez obaw zanurzyć się w wodach Zatoki Gdańskiej.

Już z odejściem śniegu coraz częstsze stają się imprezy w plenerze czy outdoorowe zajęcia sportowe. Jest to doskonały powód, by na własne oczy przekonać się, jak wygląda Trójmiasto przygotowujące się do nadchodzącego sezonu.

0022 

Gorące lato

Lato nad morzem zdecydowanie idzie w parze z urlopem, czy w ogóle z wakacjami. Ciepła, a jednocześnie orzeźwiająca woda zachęca do pływania i bawienia się w Bałtyku. Słoneczna pogoda przyciąga jednak całkiem sporo turystów oraz miejscowych, przez co niekiedy nawet na plaży trudno jest przejść pomiędzy ręcznikami czy parawanami.

W okresie letnim zdecydowanie można liczyć na najwięcej atrakcji. Miesiące wakacyjne to spora liczba imprez pod chmurką i czas dużych festiwali muzycznych. Jeśli zależy Wam właśnie na połączeniu rozrywkowych aspektów nadmorskiego urlopu i kąpieli, to wyjazd do Trójmiasta latem rzeczywiście będzie najlepszym wyborem.

Jesienne przygody

Nierzadko zdarza się, że nawet na początku jesieni można z powodzeniem (i przyjemnością) kąpać się w Bałtyku. Niżej zenitujące Słońce często odstrasza jednak przyjezdnych, dzięki czemu – podobnie jak wiosną – można spodziewać się mniejszych tłumów spacerujących po plaży czy odwiedzających muzea lub inne atrakcje Pomorza.

Wraz z nadejściem października coraz więcej imprez i aktywności przenosi się do zadaszonych miejsc. Koniec jesieni to także czas, w którym na plażach zaczynają pojawiać się morsy – zima już za pasem, więc wkrótce rozpoczną swoje regularne spotkania!

0033

Trójmiasto na zimno

Większość nadmorskich miejscowości tętni życiem wyłącznie latem. W Trójmieście sytuacja ta wygląda odrobinę inaczej. W czasie zimnych miesięcy odbywają się ciekawe imprezy, targi i festiwale, w których naprawdę fajnie się uczestniczy, pijąc gorącą herbatę lub czekoladę. Co więcej – w trakcie zimy większość zabytków czy muzeów powinna być bardziej przystępna dla turystów, którzy liczą na możliwość nierozproszonego zwiedzania. W tym przypadku polecamy zatrzymać się gdzieś w centrum Gdańska – dobrze położony hotelowy pokój może stać się przytulną bazą do zimowych eskapad na miasto!

Nie należy także zapominać o niewątpliwym uroku, którym cechuje się morze w zimowym wydaniu. Wydawać by się mogło, że opuszczone, plaże sprawiają fantastyczne wrażenie. Chłodne wody Zatoki Gdańskiej są także wyjątkowo zachęcające dla każdego amatora hartowania ducha i ciała!

Podsumowanie

Każda chwila spędzona w Trójmieście może być piękna i niezapomniana, bez względu na porę roku. Aby w pełni poznać atuty metropolii, warto rozważyć jej odwiedziny w różnych okresach roku!

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja