Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marzeny Marii Klaudiusza

Thursday, 25, kwiecień 2019

 2019przychodnia

Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

16.10.2018

Jaki kierunek studiów podyplomowych wybrać?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na podniesienie swoich kwalifikacji, zapisując się na studia podyplomowe. Wybór kierunku nie powinien być jednak dziełem przypadku, lecz decyzją dokładnie przemyślaną, choć niestety dla większości liczy się sam papier ukończenia studiów niż to, jakie wykształcenie zdobyli.

 

Pochopne wybranie kierunku

Przypadkowy dobór kierunku często kończy się klapą. Studia podyplomowe nie są darmowe, za jeden semestr trzeba zapłacić kilkaset złotych, a ceny ciągle rosną, więc jeśli okaże się, że wybierany kierunek nie zapewni żadnej przyszłości, to straci się tylko pieniądze. Osoby, które zdecydowały się pogłębiać swoją wiedzę w związku z koniecznością podniesienia kwalifikacji, by otrzymać lepsze stanowisko, powinny wcześniej rozeznać się temacie i sprawdzić, czy faktycznie nowa praca da satysfakcję, a koszty poniesione na edukację się zwrócą. Rozczarowania mogą dużo kosztować więc lepiej zapisać się najpierw na staż do wybranej firmy a dopiero później na studia podyplomowe.

Która uczelnia będzie najlepsza?

Wbrew pozorom nie sam kierunek ma znaczenie, lecz także uczelnia. Wybierając szkołę, warto sugerować się jej renomą, bo na pewno wykształcenie uzyskane na znanej i cenionej uczelni będzie lepszym atutem. Niestety pracodawcy zwracają szczególną uwagę i na wykształcenie przyszłego pracownika oraz na to, jaką szkołę ukończył, więc chcąc otrzymać stanowisko i wyróżnić się z tłumu warto sprawdzić kierunki na https://wsaib.pl/, uczelni z doskonałą opinią. Co ważne na studia można zapisać się również online, co znacznie ułatwi cały proces.

Kto będzie prowadził zajęcia?

Tak, to także warto sprawdzić, zwłaszcza jeśli zajęcia praktyczne będą później przydatne w prawidłowym wykonywaniu pracy. Zazwyczaj renomowane uczelnie, zatrudniają wykładowców z wieloletnim doświadczeniem, cieszących się nienaganną opinią. Na pewno zapoznanie się z opinią byłych studentów również będzie dobrym wyjściem z sytuacji, gdyż zyska się wiedzę czy dany wykładowca faktycznie potrafi nauczyć.

Koszt edukacji

I tutaj zazwyczaj pojawia się największy problem, bo studia podyplomowe są drogie. Za jeden semestr, a edukacja składa się z dwóch, trzeba zapłacić kilkaset złotych. Im lepsza uczelnia tym może być drożej. Nie warto jednak szukać w tej kwestii oszczędności, bo uzyskanie lepszego stanowiska na pewno pozwoli na szybkie zapełnienie dziury w budżecie domowym.

Dopłaty do studiów – czy to możliwe?

Tak, decydując się na studia podyplomowe, można starać się o dofinansowanie. Zazwyczaj wynosi ono 40% kosztów, jakie trzeba będzie ponieść przez cały okres uczęszczania na zajęcia. Nie każdy jednak może otrzymać takie wsparcie finansowe. Programy mają swoje kryteria, które dostępne są w Europejskim Funduszu Społecznym.

Studia podyplomowe dla wykształconych

By móc zapisać się na wybrane studia podyplomowe trzeba posiadać już licencjat bądź studia magisterskie. To jest wymóg, którego nie da się pominąć. Studia podyplomowe mają służyć poszerzaniu wiedzy, a nie dopiero jej zdobywaniu.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja