Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marka Elzbiety

Tuesday, 18, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

09.10.2018

Kredyt gotówkowy - 3 wskazówki które musisz znać

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kredyt gotówkowy ma tę zaletę, że uzyskane z niego środki można przeznaczyć na dowolny cel. Zaciągając go i starając się o niego, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które ułatwiają znalezienie najlepszej oferty. Poniżej prezentujemy 3 takie wskazówki.

 

1. Porównuj RRSO

Na czym się skupiamy, poszukując kredytu gotówkowego? Głównie na jego kosztach. Sprawdzamy przede wszystkim oprocentowanie i prowizję, bo są to dwa główne elementy, które składają się na opłaty w przypadku kredytu gotówkowego. Ich proporcje mogą być różne, co utrudniania porównywanie produktów pomiędzy sobą. Na szczęście wymyślono wskaźnik, który obejmuje wszystkie możliwe koszty i ujmuje je jako procent – jest nim RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Wskaźnik ten uwzględnia porównywarka kredytów gotówkowych kredytowo.org, w której łatwo znajdziesz najtańsze oferty.

Ze znalezieniem wysokości wskaźnika RRSO nie będziesz mieć żadnego problemu, ponieważ musi on być podany przy każdej ofercie. Na jego podstawie możesz błyskawicznie porównać różne kredyty, dowiadując się, w którym banku jest najtaniej. Najlepiej zrobić to we wspomnianej porównywarce kredytowej, ponieważ podaje ona również wiele innych interesujących informacji na temat kredytów dostępnych na rynku, jak np. termin spłaty czy minimalna i maksymalna wysokość pożyczanej kwoty.

2. Zadbaj o zdolność kredytową

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt, zadbaj o dobrą zdolność kredytową. Jak to zrobić? Na początek pozbądź się wszystkich kart kredytowych i zrezygnuj z debetów w koncie. Warto także w miarę możliwości pospłacać obecne zobowiązania, np. niewielką pożyczkę czy ostatnie raty za kupiony sprzęt RTV i AGD. Dzięki temu Twoje konto staje się czyste, a historia kredytowa w bazach kredytobiorców prezentuje się dobrze, co bardzo korzystnie wpływa na szanse otrzymania taniego kredytu. Zorientuj się też, co o procesie kredytowym w danym banku mówią inni, np. znajomi albo internauci. W tym celu przed skorzystaniem z danej oferty sprawdź opinie o kredycie gotówkowym w ING, PKO, Santander czy innym banku.

3. Sprawdzaj dodatkowe produkty

Obecnie bardzo często zdarza się, że banki zachęcają do skorzystania z różnych dodatkowych produktów w zamian za niższe oprocentowanie kredytu gotówkowego. Zaciągając kredyt, jesteś więc namawiany do otwarcia rachunku osobistego czy uruchomienia karty kredytowej, a niejako w nagrodę możesz liczyć na mniejsze odsetki czy niższą prowizję. Zanim jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, najpierw sprawdź, czy nie wiąże się ono z wysokimi opłatami. Jeśli jakieś koszty występują, dobrze skalkuluj, czy opłaca Ci się z skorzystać z proponowanych produktów w zamian za niższe koszty kredytu.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja