Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marka Elzbiety

Tuesday, 18, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

10.07.2018

Jak skutecznie uczyć się języków obcych?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We współczesnym świecie znajomość języka obcego to podstawa. Nie tylko angielski i niemiecki, ale także inne coraz bardziej zyskują na popularności, a im większą wiedzą możemy się pochwalić, tym łatwiej jest nam znaleźć pracę czy porozumieć się podczas zagranicznej wycieczki na wakacjach. Co możemy zrobić, aby nauka przychodziła nam łatwiej? Jak sprawić, żeby słówka same "wchodziły do głowy"? Istnieją techniki zdecydowanie skuteczniejsze od klasycznego "wkuwania" na pamięć. Wykorzystując je sprawimy, że nauka stanie się przyjemnością, a będzie również bardziej efektywna.

 

 

Nie wszystko na raz

Zaczynając swoją przygodę z wybranym językiem, nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę - lepiej zacząć od najprostszych rzeczy i dopiero po ich opanowaniu szukać większych wyzwań. Przykładowo, jeżeli chcemy wiedzieć, jak określać godziny po niemiecku, wypada najpierw nauczyć się liczyć w tym języku. Sposób przyswajania słówek będzie się trochę różnił dla każdego: osobie uczącej się ze słuchu łatwiej będzie powtarzać za nagranym lektorem, podczas gdy wzrokowcowi zdecydowanie lepiej pójdzie z zapisywaniem lub korzystaniem z fiszek. Można z nich korzystać w sposób tradycyjny, na małych karteczkach, lub pobrać aplikację na telefon, np. taką jak Fiszkoteka.

Kluczem do sukcesu w nauce języka jest opanowanie go na dłużej, niż tylko kilka następnych tygodni. Aby to osiągnąć, trzeba wypracować sobie mechanizm skutecznego, ale nie zabierającego zbyt dużo czasu powtarzania materiału.

 

Regularność kluczem do sukcesu

Ponieważ nasz mózg ma tendencję do wyrzucania z pamięci rzeczy, z których nie korzystamy, musimy regularnie przypominać sobie przyswojoną wiedzę. Jak powtarzać słówka, aby było to skuteczne? Przede wszystkim warto wypracować sobie system, w ramach którego będziemy działać. Powtarzanie zapamiętanych fraz raz na jakiś czas może skutecznie uchronić nas przed zapominaniem, a jednocześnie nie będziemy musieli poświęcać na ten proces ogromnej ilości czasu. W procesie warto wykorzystywać wszelkie pomoce naukowe, jak np. fiszki - ułatwią nam one pracę, a nawet przyspieszą proces uczenia słówek w przyszłości.

 

Jak pomagają fiszki?

Przede wszystkim fiszki wymuszają na nas regularność ćwiczeń - systematyczność jest kluczem do sukcesu. Jeżeli nie chcemy wszędzie chodzić z plikiem karteczek, możemy wykorzystać aplikację Fiszkoteka i mieć setki haseł zawsze pod ręką. Zaglądanie do niej raz na jakiś czas pozwoli nam utrwalić wiedzę oraz uzyskać dostęp do różnorodnych słówek, dzięki czemu nie poczujemy się znużeni po trzecim czy czwartym użyciu. Znajomość różnorodnych słówek ułatwi nam także przełamanie bariery językowej na wakacjach czy w pracy i ułatwi kontakty z obcokrajowcami.

undefined

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja