Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Irmy Jozefa

Wednesday, 18, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

28.06.2018

Detoks - jak przeprowadzić go skutecznie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Detoksem określa się proces oczyszczania organizmu z zalegających w nim toksyn i złogów. Skąd się one biorą? Jak się ich pozbyć trwale i skutecznie bez skrajnych wyrzeczeń i wykańczających diet? Dowiedz się już teraz.

Czym jest i na czym polega detoks

Na co dzień funkcjonujemy w coraz bardziej zindustrializowanym i uprzemysłowionym świecie, w którym powietrze jest zanieczyszczone, jedzenie wielokrotnie przetwarzane i ubogie w wartości odżywcze, a tempo życie niezwykle szybkie. Brakuje nam czasu na zadbanie o zdrową dietę, relaks na łonie przyrody i odpoczynek od ciągłego pędu, co odbija się nie tylko na psychice, ale również ciele. Wszystko to powoduje, że w naszych organizmach gromadzą się złogi i toksyny, które mają na niego niekorzystny wpływ.

Z niewielką ilością toksyn i złogów organizm potrafi poradzić sobie sam, wydalając je lub neutralizując w inny, naturalny sposób. Z uwagi na natężenie toksyn w powietrzu, jedzeniu, wodzie, a nawet odzieży przyjmujemy ich jednak zbyt wiele, w efekcie czego organizm staje się wobec nich bezsilny. W rezultacie toksyny i złogi zalegają w naszym ciele i przeszkadzają w prawidłowym funkcjonowaniu, sprawiając, że nasze samopoczucie podupada, tracimy energię życiową, a cera, włosy i paznokcie stają się słabsze. W takiej sytuacji niezbędne okazuje się wsparcie organizmu w detoksykacji

W jaki sposób usunąć toksyny i złogi z organizmu

Detoks może się kojarzyć z wielkimi wyrzeczeniami i poświęceniem na rzecz odtrucia organizmu, jednak w rzeczywistości proces ten nie sprawia większych problemów i można go przeprowadzić stosunkowo łatwo. Podstawowym warunkiem jest zmiana przyzwyczajeń żywieniowych, ponieważ właśnie jedzenie z jednej strony najbardziej zatruwa organizm, jeśli jest niezdrowe i wysoko przetworzone, a z drugiej pozwala go odtruć, o ile spożywa się odpowiednie produkty spożywcze. Ponadto w trakcie detoksykacji można się wspomóc suplementami, które zwiększają skuteczność i skracają czas detoksu.

Jeśli chodzi o dietę, z myślą o oczyszczeniu organizmu należy przyjmować 2-3 litry płynów dziennie, przede wszystkim w postaci wody, ale poleca się też napary i herbaty ziołowe. Korzystne rezultaty daje spożywanie cytryny, która ma działanie odkwaszające, również w formie wyciśniętego soku z wodą. Także żurawina jest owocem wspierającym detoksykacje, m.in. ze względu na właściwości przeciwutleniające. Podobnie działają buraki, które oczyszczają wątrobę, oraz kasza jaglana, która odkwasza organizm. Ponadto w trakcie detoksu powinno się sięgać kiszonki, jabłka, seler i figi.

Choć płyny i produkty spożywcze odgrywają kluczową rolę w trakcie usuwania toksyn i złogów z organizmu, to warto się wspomóc suplementacją. Zielona kawa w kapsułkach, błonnik w tabletkach, chlorella, spirulina – to tylko kilka składników znajdujących się w suplementach diety, które skutecznie wspierają detoks organizmu i jednocześnie dostarczają wielu witamin oraz minerałów.

 

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja