Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

11.06.2018

Wpadka w domu? Zobacz jak przywrócić do stanu używalności popularne sprzęty domowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aby w pełni i z satysfakcją korzystać z domowych sprzętów należy odpowiednio o nie dbać. Co jednak jeśli w naszym domu zdarzy się wpadka? Drobne domowe wpadki zdarzają się każdemu, przypalone żelazko, przypalony garnek, cieknąca pralka czy zepsuta uszczelka w lodówce to drugie imiona codzienności. Nie trać więc głowy! Pomożemy Ci uporać się z tymi drobnymi problemami, łatwo, tanio i skutecznie!

Przypalone żelazko, przypalony garnek, cieknąca pralka, czy zepsuta uszczelka w lodówce nie muszą już więcej spędzać Ci snu z powiek. Istnieje wiele ciekawych domowych sposobów na czyszczenie AGD, które są niezwykle skuteczne i sprawiają że sprzątanie i dbanie o domowe sprzęty staje się o wiele łatwiejsze.

Przypalone żelazko, przypalony garnek, cieknąca pralka, zepsuta uszczelka w lodówce jak sobie z nimi poradzić?

Przypalone żelazko można łatwo doprowadzić do poprzedniego stanu za pomocą zwykłej starej gazety. Jeśli substancja, która pobrudziła spodnią stronę żelazka jest woskowa, nastaw żelazko na najwyższą możliwą temperaturę i prasuj gazetę aż do czasu, kiedy woskowa substancja całkowicie odpadnie. Więcej porad na temat czyszczenia przypalonego żelazka znajdziecie tutaj: https://aniaradzi.pl/porady/czym-i-jak-wyczyscic-przypalone-zelazko-najskuteczniejsze-sposoby/

Cieknąca pralka to nie lada problem, zwłaszcza gdy chciałaś wyprać kolejną porcję prania i aktualnie masz zalaną całą łazienkę. Najlepszym sposobem na uniknięcie takiego stanu rzeczy, jest częste czyszczenie pralki oraz jej skuteczne odkamienianie. Co jednak jeśli widzimy że pralka cieknie?

Jeśli zauważysz, że Twoja pralka przecieka jest to wskazanie do wizyty hydraulika. Połączenie wody z instalacją elektryczną, nie jest bowiem najbezpieczniejsze, dlatego warto zadzwonić po specjalistę zanim dojdzie do tragedii. Na przyszłość jednak powinnaś zadbać o regularne odkamienianie sprzętu AGD i czyszczenie. Możesz to robić za pomocą gotowych odkamieniaczy i środków czyszczących do pralek bądź używając do prania połączenia proszku i sody oczyszczonej.  Aby uniknąć takich awarii powinnaś utrzymywać pralkę w należytym stanie higienicznym przez cały czas. Więcej przeczytasz tutaj: https://aniaradzi.pl/porady/pralka-nie-odpompowuje-wody-co-robic-poradnik-praktyczny/

Zepsuta uszczelka w lodówce? Nie trać zimnej krwi! Energooszczędne działanie Twojej lodówki jest w dużej mierze zależne od szczelności jej zamykania jakie zapewnia prawidłowo działająca uszczelka. W miarę użytkowania i starzenia się sprzętu uszczelka zaczyna się zużywać.

Nieszczelność Twojej lodówki to także wyższe wydatki na energię. Aby oszczędzać na rachunkach zamów dobrze dopasowaną do Twojego modelu lodówki uszczelkę prosto ze strony producenta. Jeśli zamówisz idealnie dopasowaną uszczelkę ej wymianę możesz przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy że oderwiesz starą uszczelkę od drzwi lodówki za pomocą ostrego nożyka. Następny etap to dopasowanie nowej uszczelki do wyżłobienia w drzwiach lodówki. I gotowe. Twoje potrawy dzięki szczelnej lodówce, będą nadawały się do spożycia znacznie dłużej.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja