Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Irmy Jozefa

Wednesday, 18, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

10.03.2018

Portfolio pracownika – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Coraz częściej zdarza się tak, że w wielu zawodach portfolio jest podstawowym elementem, który może mieć decydujący wpływ na ostateczną decyzję pracodawcy. Tak naprawdę, jeżeli uda nam się stworzyć portfolio w prawidłowy sposób, z pewnością będziemy mieli większą szansę na zdobycie wymarzonego zlecenia, czy też pracy

 

Po co i dla kogo jest portfolio?

Obecnie wiele ofert pracy zawiera prośbę o załączenie swojego portfolio do dokumentów aplikacyjnych.

Jak już wcześniej zostało wspomniane – potrzebne jest ono w wielu zawodach. Dzięki niemu pracodawcy sprawdzają, w jaki sposób wykonujemy swoje zadania, oceniają, jakie posiadamy umiejętności, a także – dla kogo pracowaliśmy i gdzie. Dobrze przygotowane portfolio to nasza wizytówka, dlatego powinno zostać przygotowane profesjonalnie. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach jest ono potrzebne przede wszystkim: fotografom, grafikom, korektorom, redaktorom czy copywriterom.

Książka czy Internet?

Przyjmuje się, że portfolio może mieć wiele form, dlatego przed przystąpieniem do jego tworzenia należy zastanowić się nad tym, jaka forma lepiej się sprawdzi. Portfolio w formie książki czy może strony internetowej? Innym pomysłem może być stworzenie prezentacji albo dokumentu w formie PDF. Tak naprawdę wszystko zależy od nas oraz od tego, co chcemy zawrzeć. Przy wybieraniu odpowiedniej formy musimy pamiętać o specyfice naszego zawodu. Teksty bez większego problemu możemy umieścić w dokumencie, ale prace fotografa będą czytelniejsze na prezentacji albo stronie internetowej.  

Jak stworzyć takie, które przyciągnie uwagę?

  1. 1. Jeżeli decydujesz się na zaprezentowanie swoich prac poprzez stronę internetową – pamiętaj, aby była ona przejrzysta i funkcjonalna. Im bardziej skomplikowana strona, tym mniej osób chętnych do jej przeglądania.
  2. 2. Warto pamiętać o aktualizacji, która jest niezbędna. Nie wystarczy jednorazowe umieszczenie prac. Należy je systematycznie uzupełniać.
  3. 3. Oprócz prac dołącz także kilka niezbędnych informacji o sobie. Napisz, nad czym obecnie pracujesz, jaki jest twój cel zawodowy. Dodatkowym atutem będą referencje, które skutecznie zachęcą potencjalnych pracodawców do pracy z tobą.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja