Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

27.03.2018

Kursy kadrowo-płacowe i wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polskie realia nie są łatwe dla osób pracujących w działach kadr czy płac — częste zmiany przepisów, niejednoznaczne interpretacje organów podatkowych, a nawet rozbieżne stanowiska różnych instytucji państwowych sprawiają, że ciągłe poszerzenie i aktualizowanie swojej wiedzy to konieczność. Jak to zrobić? Sprawdź!

Kursy kadrowo-płacowe, czyli możliwość aktualizowania i poszerzania kompetencji pracowników

Kursy z dziedziny kadr i płac adresowane są zarówno dla osób chcących zmienić zawód, a więc takich, które nie miały wcześniej styczności z tym tematem, jak również dla osób pracujących już na stanowiskach związanych z działem kadr i płac, które chcą swoją wiedzę poszerzyć lub zaktualizować.

Tematyka takich szkoleń jest bardzo zróżnicowana i dotyczy m.in. kompletowania dokumentacji potrzebnej do zawarcia umowy o pracę, wszystkich aspektów związanych z jej zawieraniem, przechowywania dokumentacji, rodzajami umów oraz innymi formami zatrudnienia, a także wszystkimi sprawami związanymi z ZUS-em oraz innymi obowiązkami pracodawcy, które związane są z zatrudnianiem pracowników.

Kursy takie obejmują również tematykę szczególnych form zatrudnienia (m.in.cudzoziemców) oraz różnych innych sytuacji takich jak, chociażby kary, nagany czy wyróżnienia. Jednym słowem tego typu szkolenia pozwalają na zdobycie kompleksowej wiedzy, jeżeli chodzi o obowiązki działu kadr.

Drugi temat poruszany na tego typu szkoleniach to zagadnienia płacowe, a więc ogólne warunki ustalania wynagrodzenia za pracę, regulaminy i formy wynagradzania oraz wszelkie inne aspekty z tym związane — odprawy, odszkodowania itp.

Kursy kadrowo-płacowe obejmują też część praktyczną, podczas której uczestnicy mają szansę zapoznać się z oprogramowaniem wykorzystywanym, chociażby przy zgłaszaniu pracownika do ZUS. Podczas takich warsztatów istnieje również możliwość zapoznania się z wypełnianiem wszelkich dokumentów, jak również prawidłowym wprowadzaniem danych do systemów kadrowo-płacowych.

Wykorzystanie wiedzy zdobytej na kursie

Znalezienie dobrej pracy nie jest wcale takie łatwe, bo choć ogłoszeń nie brakuje, to jednak o lepsze stanowiska trzeba się postarać, a jak wiadomo kwalifikacje potwierdzone certyfikatem, są bardzo dużą zaletą. Wiedza z zakresu kadr i płac jest zawsze „w cenie”, każda firma potrzebuje osób, które zajmują się tą właśnie dziedziną, dlatego kursy kadrowo-płacowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Praca w dziale kadr i płac to niezwykle odpowiedzialne zadanie, warto więc być do niego odpowiednio przygotowanym!

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja