Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

13.03.2018

Opieka osób starszych - najbardziej frapujące zagadnienia

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Choć opieka osób starszych jest zawodem reklamowanym jako jeden z najbardziej opłacalnych na początku dwudziestego pierwszego wieku, nadal mamy do czynienia z pomysłem na zatrudnienie, który rodzi określone pytania i wątpliwości. Wspólnie możemy je rozwiać.

Czy praca opiekunki wymaga wyjazdu za granicę?

Opieka osób starszych już wkrótce stanie się zajęciem, na które duże zapotrzebowanie będzie zgłaszane także w naszym kraju. Dziś jednak, choć polskie społeczeństwo szybko się starzeje, na naprawdę atrakcyjne zarobki można liczyć przede wszystkim wyjeżdżając za granicę. Szczególną popularnością cieszą się w tym kontekście państwa niemieckojęzyczne. Pracownicy z Polski cieszą się w nich wyjątkowo dobrą opinią, a i nasi rodacy chętnie wybierają się właśnie w tym kierunku. Doceniają zarówno niewielkie oddalenie od Polski, jak i to, że mieszkańcy wspomnianych państw mają zbliżoną do naszej kulturę i mentalność.

Czy chcąc opiekować się osobami starszymi należy perfekcyjnie mówić po niemiecku?

Nie oszukujmy się, pewien poziom znajomości języka niemieckiego jest konieczny. Opiekun staje się przecież nie nadzorcą, ale powiernikiem osoby starszej. Interesuje się jej stanem zdrowia, reaguje na jej potrzeby i próbuje pomóc jej w uczynieniu ostatnich lat jej życia bardziej znośnymi. Nie oznacza to jednak, że szansę na zatrudnienie mają jedynie te osoby, których niemiecki osiągnął już poziom biegłości. Często wystarczająca jest znajomość komunikatywna, a tą można osiągnąć jeszcze w Polsce, nawet po trwającym zaledwie kilka miesięcy kursie. Już na miejscu kompetencje językowe opiekuna będą się przy tym stale podnosić.

Gdzie szukać pracy w opiece?

Pytanie o zatrudnienie jest jednym z najtrudniejszych, stosunkowo łatwo można bowiem popełnić błąd w tym zakresie. Najlepiej rozpocząć poszukiwania jeszcze w Polsce i nie ryzykować wyjazdu za granicę z przekonaniem, że na miejscu wszystko się jakoś ułoży. Gdy przedmiotem naszego zainteresowania staje się opieka osób starszych - ATERIMA MED wydaje się opcją szczególnie interesującą. To firma sprawdzona, polecana przez samych opiekunów.

 

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja