Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

05.03.2018

Rozwój w dziale komputerów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Komputery przemysłowe to sprzęt, który można spotkać w fabryce, na hali produkcyjnej czy w innym tego typu miejscu specyficznym dla jakiegokolwiek przemysłu. Nie są to komputery kupowane do domu choćby ze względu na zupełnie inne przeznaczenie (parametry takiego komputera różnią się od domowego  sprzętu), a także cenę. Te wytwory technologii są znacznie droższe! Na tę cenę pracują między innymi elementy, z jakich są one wykonane. Muszą to być materiały dobrej jakości, na tyle dobre, by przetrwać wiele lat w różnych, niekoniecznie przyjemnych warunkach.

 

Komputer przemysłowy oszczędnością czasu i pieniędzy

Czy warto w takim razie wydać więcej na sam komputer? Warto, choćby dlatego, że montowanie komputera przemysłowego na hali produkcyjnej w miejscu, w którym ma on za zadanie nadzorować pracę maszyn, a tym samym całą produkcję, ma być czynnością raz na długi czas. Jeśli komputer się zepsuje, coś pójdzie nie tak i produkcja stanie w miejscu, straty spowodowane w takiej sytuacji znacznie przewyższą koszt zakupu odpowiednio dobrego, bezawaryjnego komputera. Poza tym postawienie komputera przemysłowego do obsługi maszyny ułatwia pracę i nie wymaga dodatkowej
stałej obecności człowieka. Maszyny mogą pracować nieprzerwanie, cały czas.

Możliwości sprzętowe

Oprócz samej obsługi maszyn czy systemu produkcyjnego, komputery przemysłowe potrafią więcej. Mogą być wykorzystywane do zbierania danych, a także ich przetwarzania i analizowania. Są w stanie zrobić odpowiednie pomiary. Komputery bez problemu dadzą radę nawet działać na rzecz ekologii i rozsądnie rozdysponowywać energią czy nawet ją pozyskiwać. Wystarczy zamontować odpowiedni komputer w odpowiednim systemie. Oprócz czysto zawodowych branży, komputery przemysłowe można używać również w rozrywce, tworząc z nimi np. automaty do gier. W dzisiejszych czasach coraz częściej się zdarza, że użytkownicy komputerów przemysłowych pragną rozwiązań, jakie wymyślono dla typowo domowych komputerów. Chcą np. mieć możliwość podpinania anteny, a w ogóle szałem jest zdalny dostęp. W dobie smartfonów oczywiście dostęp mobilny, który nie każe tkwić w jednym konkretnym miejscu. Dodatkową rzeczą, o jakiej muszą pamiętać producenci komputerów przemysłowych jest konieczność podłączania nowego komputera to starych maszyn produkcyjnych. W takim wypadku muszą zastosowane być porty RS.

Wymagania użytkowników

Klienci zwracają uwagę w tej chwili również na możliwość podłączenia ekranów wielodotykowych,
przy czym ważna jest również jakoś Full HD. Patrząc na ofertę choćby ze strony https://consteel-electronics.com/komputery-przemyslowe, klienci mają w czym wybierać. Bezwentylatorowe komputery przemysłowe to wciąż i stale rozwijająca się branża na rynku technologicznym. Dla większości klientów najważniejszym aspektem jest zdolność
komputera do przetrwania w zmiennych, często ekstremalnych warunkach pracy, wytrzymałość i niezawodność, a także wydajność. Nie ma co się dziwić, że im mniejsze zużycie energii, tym lepiej.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja