Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

13.12.2017

Top 3 najpopularniejsze dyskonty w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W pierwszej dziesiątce branży handlowej dominują popularne dyskonty takie jak: Lidl, Biedronka i Netto. Są to sklepy chętnie odwiedzane przez kupujących, duża część polskich rodzin dokonuje w nich większych zakupów w regularnych odstępach czasu. Dostęp do tego rodzaju sklepów jest bardzo wygodny, praktycznie w każdym miasteczku i na większych osiedlach znajdują się sklepy tych marek. Do zakupów w dyskontach zachęca dogodna lokalizacja, jak również ceny, które są konkurencyjne w porównaniu do innych placówek. Ważnym elementem są także okresowe promocje, które regularnie oferują znane dyskonty.

 

Sieć dyskontów Lidl

To jedna z czołowych sieci dyskontowych w naszym Kraju. Pierwszy sklep pod nazwą Lidl powstał w 1973 roku. W miarę upływu lat sklep powiększał swój asortyment i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich marek. Już cztery lata, po otwarciu pierwszego sklepu, liczba placówek zwiększyła się do trzydziestu trzech. Lata osiemdziesiąte, to intensywny rozwój sieci dyskontów Lidl na terenie Niemiec. W tym czasie liczba sklepów Lidl w Niemczech rozrosła się do liczby ponad trzystu, zatrudnionych w nich było kilka tysięcy pracowników. Obecnie sieć dyskontów tej marki jest znana i ceniona na terenie całej Europy.

Międzynarodowy rozwój firmy rozpoczął się w latach dziewięćdziesiątych. Pierwsze sklepy na rynkach innych niż niemiecki powstały we Francji. Obecnie zakupy w dyskontach Lidl można zrobić w 26 krajach w ponad dziesięć tysięcy placówkach.  W Polsce marka Lidl pojawiła się w 2002 roku. Obecnie w Polsce jest ponad 550 sklepów marki Lidl, poznaj - Lidl gazetki.  Od samych początków swego działania firma stawia na prostotę, jakość produktów i dbałość o potrzeby klientów. Jest to dynamicznie rozwijająca się firma wyznaczająca trendy na rynkach zagranicznych i w Polsce.

Sieć dyskontów Biedronka

Pierwszy sklep pod nazwą Biedronka powstał w Poznaniu w 1995 roku, jego właścicielem był polski przedsiębiorca. W 1997 roku sieć została przejęta przez portugalską firmę Jeronimo Martins. Od tego momentu rozpoczął się intensywny rozwój sieci sklepów tej marki. W roku 1998 w Polsce funkcjonowały 373 sklepy marki Biedronka. Na początku roku 2010 otwarto 1500 sklep Biedronka. W roku 2017 powstało ponad sto nowych placówek. Właściciel sieci planuje za około 3-4 lata przekroczyć próg trzech tysięcy sklepów Biedronka. W ostatnich latach sukcesywnie notuje się coraz większy wzrost obrotów tej firmy. Obecnie funkcjonuje ponad 2700 sklepów w ponad tysiącu miejscowości w naszym kraju. Aktualnie, około 70 procent sklepów dyskontowych w Polsce należy do sieci Biedronka.

Firma współpracuje, na co dzień z ponad sześciuset partnerami handlowymi z Polski.  W sklepach tej marki zatrudnionych jest ponad 60 tysięcy pracowników. Jest znana, rozpoznawalna sieć sklepów widoczna w prawie każdym miejscu w kraju. Klienci polubili zakupy w Biedronce ze względu na atrakcyjne ceny i popularne akcje promocyjne. W gazetkach promocyjnych, co tydzień pojawiają się nowe okazje na zrobienie zakupów w niższych cenach. W sieci sklepów dostępne są tanie produkty marek własnych. Według przeprowadzonych badań ponad 90 procent Polaków zna sklepy Biedronka, a około 60 % Polaków robi tam zakupy, przynajmniej od czasu do czasu. W asortymencie sklepu są nie tylko artykuły spożywcze, ale również artykuły z innych kategorii, bez problemu można tam zrobić zakupy na każdą okoliczność.

Sieć dyskontów Netto

Sieć sklepów Netto powstała w Danii, na polskim rynku jest obecna od ponad dwudziestu lat. Pierwszy sklep Netto powstał w Polsce w 1995 roku w Szczecinie. Obecnie sieć liczy ponad 360 sklepów i trzy duże centra dystrybucyjne. W sieci zatrudnionych jest ponad pięć tysięcy pracowników. Klienci sklepów Netto zapewne doskonale kojarzą maskotkę sieci, którą jest terier szkocki widoczny przy każdych drzwiach wejściowych do sklepu tej marki. Jest on symbolem talentu do oszczędzania. Główne założenia sieci sklepów Netto to: lokalność, lojalność i zaangażowanie. Sklepy usytuowane są w dogodnych lokalizacjach w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Ponad 95 procent produktów w sklepach Netto jest pochodzenia polskiego. Sieć obecna jest również w takich krajach jak: Dania, Niemcy i Szwecja. Sklepy oferują łatwy dostęp do artykułów w szerokim asortymencie. Klienci odwiedzający sklepy otrzymują wygodny dostęp do dobrych jakościowo produktów. Sklepy Netto są dobrze rozplanowane, w sposób ułatwiający robienie zakupów. W ofercie znajdują się również produkty marek własnych, dostępne w niskich cenach. W sklepach systematycznie podnoszony jest standard obsługi i zmieniane są sposoby ekspozycji na takie, które umożliwią jeszcze wygodniejsze codzienne zakupy.

Według przeprowadzonych badań, około 70 procent klientów systematycznie dokonuje zakupów w dyskontach. Jest to około 20 procent wszystkich zakupów, segment ten rozwija się wyjątkowo dynamicznie i ilość kupujących w dyskontach jest większa niż w hipermarketach i supermarketach. Sklepy tego typu odwiedzane są masowo przez całe rodziny. Polacy szukają miejsc na tanie zakupy z gwarancją tego, że zakupione towary będą odpowiedniej, jakości. Dużym zainteresowaniem cieszą cię różnorodne akcje promocyjne takie jak na przykład tygodnie tematyczne.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja