Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

20.11.2017

Zlewozmywaki wpuszczane – w czym tkwi ich urok?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trudno zaprzeczyć, że zlew to jeden z kluczowych sprzętów w każdym domu. Dostęp do bieżącej wody to obecnie jeden z wyznaczników życia w cywilizowanej części świata, zaś armatura pomagająca korzystać z tej cennej cieczy to nieoceniona pomoc w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Zlewozmywak kuchenny to akcesorium, bez którego trudno wyobrazić sobie w pełni funkcjonalną kuchnię, czyli między innymi miejsce przygotowywania posiłków. Postęp techniczny i operowanie materiałami różnego rodzaju sprawiają, że obecnie konsumenci rozglądający się za wdzięcznym uzupełnieniem kuchennego wyposażenia mogą wybierać spośród bardzo bogatej oferty zlewozmywaków.

Zlewozmywaki wpuszczane – jedna z dostępnych opcji


Jednym z kryteriów, jakie można wyróżnić w temacie zlewów kuchennych, jest materiał z jakiego dany egzemplarz został sporządzony. Najczęściej jest to emaliowana na biało lub pozbawiona dodatkowej powłoki stal nierdzewna. Niekiedy budulcem do sporządzenia jedno lub dwukomorowego zlewu jest nawet kamień. Każde z tych rozwiązań odznacza się własnymi walorami estetycznymi, ale na ogólne wrażenie może znacząco wpłynąć także metoda zainstalowania zlewu w reszcie kuchennej zabudowy.


Zlewozmywaki wpuszczane w blat to zaledwie jedna z wersji produkowanej obecnie armatury. Jak łatwo się domyślić, wybrany model umieszcza się bezpośrednio w wybranym miejscu kuchennego blatu – tam, gdzie uprzednio wycięło się otwór idealnie odzwierciedlający kształt całego zlewu. Przy takiej instalacji należy jednak bardzo uważnie zadbać o uszczelnienie krawędzi zlewu – zestaw przygotowany przez producenta powinien zawierać niezbędne uszczelki, jednak dla pewności dobrze jest wzmocnić miejsce łączenia silikonem.


Pozostałe dostępne możliwości zamocowania zlewozmywaka to umieszczenie go na specjalnych uchwytach lub najprostsze w wykonaniu i pielęgnacji, nałożenie zlewu na szafkę czy blat. Wpuszczenie zlewozmywaka w blat to niewątpliwie rozwiązanie dla estetów – efekt prezentuje się bowiem niezwykle elegancko. Zlew jest wówczas delikatnie i płynnie wkomponowany w całą meblową zabudowę, stając się integralną częścią aranżacji wnętrza, a nie punktem przyciągającym uwagę z innego powodu niż to, że jest miły dla oka.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja