Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Irmy Jozefa

Wednesday, 18, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

20.11.2017

Porady na przyjemniejsze sprzątanie mieszkania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

przątanie jest czynnością rzadko cieszącą się czyjąkolwiek sympatią. A jednocześnie jest działaniem, które praktycznie każdy z nas, częściej lub rzadziej, wykonuje. W polubieniu sprzątania nie pomaga fakt, że ma ono charakter syzyfowej pracy, której efekty już po kilku dniach zaczynają stopniowo zanikać.

Poza nielicznymi pasjonatami sprzątania, dla których rzucenie się w wir porządków to czysty relaks, większość ludzi uważa raczej - że sprzątanie to żadna przyjemność. Na szczęście są sposoby, które mogą nieco uprzyjemnić mozolną czynność sprzątania. Zapewne najskuteczniejszym z nich jest zupełna z niego rezygnacja, możliwa dzięki zatrudnieniu na stałe osoby, której pracą będzie sprzątanie (Warszawa oferuje wiele możliwości znalezienia odpowiedniej osoby). Jednak istnieją też inne podpowiedzi.

Zainwestuj w sprzęt

Sprzęt i przedmioty, których używamy do sprzątania, mają znaczenie. O wiele przyjemniej będzie nam się korzystało z niewielkiego, lekkiego i cichego odkurzacza, niż ze starocia, którego samo wyciągnięcie z szafy już męczy i który wydaje w trakcie pracy dźwięki zdecydowanie przekraczające nasz poziom komfortu. Warto zastanowić się nad wymianą też innych akcesoriów do sprzątania, takich jak na przykład mop, szczotki czy ścierki. Producenci prześcigają się w oferowaniu sprzętów coraz wygodniejszych i bardziej funkcjonalnych. Wprowadzenie niektórych z nich do swojego mieszkania, może nie sprawi od razu, że pokochamy sprzątanie, ale na pewno nieco ułatwi i uprzyjemni tę niewdzięczną czynność.

Sprytne rozwiązania

Obecnie powszechnie dostępne są produkty dostosowane do sprzątania specyficznych powierzchni czy miejsc. Przykładem takiego rozwiązania są wilgotne chusteczki, które kupić można w różnych wariantach - zarówno uniwersalne, jak i z przeznaczeniem do sprzątania np. łazienki lub kuchni. Po wszystkim taka chusteczka ląduje w koszu na śmieci, a nam odchodzi problem z płukaniem i suszeniem ścierek, gąbek czy szmatek. Szybko i wygodnie.

Daj sobie pomóc

Być może wynajmowanie osoby do sprzątania raz w tygodniu wydaje ci się przesadą. Możliwe jednak, że dasz się namówić na jednorazowe wsparcie od czasu do czasu. Mieszkanie pełne jest powierzchni i zakamarków, które lubią obrastać w kurz i brud. O ile powierzchowne porządki dają się poskromić w godzinę czy dwie, o wiele gorzej sprawa się przedstawia z gruntownym sprzątaniem. W Warszawie takich pomocników znajdziesz bez trudu. Zamiast brać urlop tylko po to, żeby wyczyścić mieszkanie, można pomyśleć nad wynajęciem do tego zadania profesjonalnego sprzątacza. Coraz więcej osób zajmuje się tą profesją, bo i zapotrzebowanie na nią wzrasta. Znalezienie profesjonalisty nie jest trudne, nawet jeśli nasi znajomi nie korzystają z takich usług i nie mają kogo nam polecić. Jeśli chodzi o sprzątanie, Warszawa czy inne większe polskie miasta obfitują w firmy – zarówno sprzątające, jak i pośredniczące pomiędzy sprzątaczem, a klientem.

Sprawdzone sposoby i triki

Istnieje wiele sprzątaniowych trików, które ułatwiają to zadanie. Wiele z nich przekazywanych jest w domu z pokolenia na pokolenie. Niegdyś znajdowały się w specjalnych kolumnach kobiecej prasy, obecnie coraz popularniejsze stają się programy telewizyjne dotyczące sprzątania. Skarbnicą wiedzy jest też oczywiście Internet. Sprzątanie z użyciem octu, sody czy soku z cytryny to wciąż sposoby na czystość w domu, osiągniętą w sprytny sposób i niewielkim kosztem, będące alternatywą do zatrudniania fachowca.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Pozamiatane: https://pozamiatane.pl/sprzatanie/warszawa

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja