Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Irmy Jozefa

Wednesday, 18, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

14.10.2017

Jak ważyć się podczas kuracji odchudzającej?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wydawałoby się, że nie ma nic łatwiejszego niż ważenie się. W końcu musimy tylko wejść na wagę i odczytać wynik. Jednak wtedy, gdy zamierzamy rozpocząć kurację odchudzającą, powinniśmy pamiętać o kilku innych ważnych kwestiach.

 

 Wiele osób na kuracjach odchudzających waży się nawet codziennie. Możemy wtedy zauważyć, że waga jednego dnia wskazuje taką, a drugiego dnia inną wartość. W ten sposób możemy uzyskać fałszywe informacje dotyczące naszej rzeczywistej wagi. Jak ważyć się tak, aby uzyskać wiarygodne pomiary?

Nie waż się codziennie

Przede wszystkim wtedy, gdy wybieramy odchudzanie, nie powinniśmy ważyć się każdego dnia. Najlepiej robić to jeden raz w tygodniu.

Dlaczego nie powinniśmy ważyć się codziennie? Głównie wynika to z faktu, że na naszą wagę wpływa bardzo wiele czynników, w tym zmiany hormonalne, aktywność fizyczna, ilość wypitych płynów, to, jak często się wypróżniamy.

Zatem codzienne ważenie się nie ma większego sensu, ponieważ każdego dnia waga może pokazywać nam nieco inne wyniki – nawet różniące się o kilka kilogramów.

Waż się o tej samej porze

Kolejna ważna sprawa to pora ważenia się. Nie powinniśmy ważyć się o różnych porach dnia – najlepiej wybrać jedną porę i zawsze o tej samej godzinie wchodzić na wagę i odczytywać wyniki.

Najlepiej robić to rano, przed posiłkiem i po porannej toalecie. Dlaczego taka pora będzie najlepsza? Wynika to z faktu, że wieczorem możemy ważyć już więcej. Pamiętajmy też o tym, żeby po zważeniu zapisać wynik, na przykład w notatniku czy w naszym smartfonie.

Na jakiej wadze warto się ważyć?

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie zaawansowane wagi, które nie tylko pokazują aktualny ciężar, ale również wiele innych parametrów, na przykład wykonują analizę składu masy ciała, określają zapotrzebowanie na kalorie. Mogą również łączyć się z naszym smartfonem czy z komputerem i przesyłać dane do programu.

Nie musimy jednak wcale wydawać fortuny na taką specjalną wagę – wystarczy podstawowy model kosztujący kilkadziesiąt złotych. Ważne, aby był wygodny w używaniu, miał czytelny wyświetlacz i odpowiedni limit ciężaru. Włoska wersja:  dimagranti 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja