Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

06.10.2017

Terapia małżeńska – kiedy jest konieczna?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dzisiejszych czasach, kiedy rozwinięta jest technologia, ludzie coraz częściej komunikują się przy pomocy Internetu. Dlatego też, coraz rzadziej ze sobą rozmawiają i się spotykają. Niestety, tyczy się to niekiedy, również życia małżeńskiego.  Jeśli związek zaczyna męczyć obie strony, warto skorzystać z pomocy specjalisty.

 

Kiedy udać się na terapię małżeńską? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To para wspólnie powinna zadecydować, który moment będzie najbardziej odpowiedni. Trzeba jednak pamiętać, że im wcześniej zasięgnie się porady specjalisty, tym większe szanse są na to, że zapomniany związek da się uratować.

Dla kogo terapia?

Do terapeutów, trafiają najczęściej osoby, które zatrzymały się w ślepym zaułku, a wszelkie sposoby radzenia sobie, zostały wykorzystane. Rzeczy, które kiedyś były skuteczne i poprawiały sytuację, przestały spełniać swoją funkcję. Kiedy związek osiągnie taki punkt, para widzi, że nie będzie potrafiła już sama dłużej walczyć i o siebie dbać. W takim momencie, potrzebna jest osoba, która spojrzy bezstronnie i z innej perspektywy na problemy związku.

Bardzo często, pary, które odwiedzają terapeutów, uważają ich za ostatnie deski ratunku. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z  tego, że terapia nie zawsze przynosi efekty. Najczęściej, nie pomaga osobom, które zdają się tylko i wyłącznie na terapeutę, oczekując, że w magiczny sposób, wyleczy on wszelkie problemy związku. Według ekspertów z http://www.doktorpsychiatra.pl/,aby terapia była udana, niezbędna jest nie tylko specjalistyczna wiedza terapeuty. Konieczna jest tutaj również chęć i współpraca małżonków. Co więcej, zaangażowanie w terapię, wyrazić muszą obie strony, aby przyniosła ona pożądane efekty.

Decyzja o rozstaniu

Do terapeuty po pomoc, przychodzą nie tylko te pary, które chcą uratować swój związek i z powrotem czuć się ze sobą dobrze. Pojawiają się również takie małżeństwa, które postanowiły się rozstać. W takim wypadku, terapia, ma za zadanie nie tyle uleczyć związek, co pomóc go zakończyć. W takiej sytuacji, para poszukuje sposobów na jak najłagodniejsze rozstanie, porad jak wytłumaczyć zajście rodzinie oraz przede wszystkim, jak przekazać taka informację dzieciom.

Zdarza się jednak, że w czasie terapii, małżeństwo, które zaplanowało rozstanie, postanawia ze sobą zostać, gdyż terapia przynosi pozytywny efekt. Okazuje się bowiem, że bezpieczna terapeutyczna przestrzeń, jest doskonała na szczerą rozmowę. Ułatwia ona nazwanie niektórych rzeczy, wytłumaczenie i rozwiązanie konfliktów oraz zakomunikowanie w delikatniejszy sposób partnerce czy partnerowi rzeczy, które mogą być raniące.

Terapia dla każdej pary

Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że na terapię można udać się w każdym wieku. Może się ona okazać doskonałym sposobem, na ponowne zakochanie się w sobie i zrozumienie wielu kwestii. W związku nie ma kwestii, których nie można omówić z terapeutą. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, gdyż terapia może się okazać doskonałym sposobem na uratowanie związku. 

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja