Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

06.10.2017

Jak poradzić sobie z awarią sieci elektrycznej?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niestety przynajmniej raz na jakiś czas pojawia się problem związany z awarią sieci elektrycznej. Najbardziej narażone są na to rejony, przez które często przechodzą burze i silne wiatry, aczkolwiek taka sytuacja może zdarzyć się wszędzie.

Niekiedy przerwa w dostawie prądu trwa tylko kilka godzin, innym razem kilkanaście godzin, a nawet kilka dni. Co to oznacza dla człowieka? Przede wszystkim niemożność korzystania z wielu potrzebnych sprzętów. Jest to wyjątkowo uciążliwe wtedy gdy np. pracujemy w domu i musimy korzystać z laptopa. Jak sobie radzić w sytuacji braku prądu?

Postępowanie podczas awarii


W przypadku odcięcia prądu, należy być bardzo ostrożnym. Owszem, warto sprawdzić, czy prostu nie wysadziło korków, ale nie ma sensu za dużo grzebać przy kablach, korkach, kontaktach itp., gdyż możemy w ten sposób stwarzać zagrożenie. Kolejną kwestią jest zgłoszenie awarii to pogotowia elektrycznego, spółdzielni, właściciela domu. Jeśli odpowiednio szybko zadzwonimy, jest szansa, że usterka zostanie naprawiona sprawnie. Jak jednak radzić sobie przez ten czas? Przede wszystkim dobrze jest zawsze mieć w domu w razie czego zapas baterii. Niektóre urządzenia mogą bowiem działać również na baterie, choć należy mieć świadomość tego, że te zazwyczaj bardzo szybko się wyczerpują. Zabawa w świeczki raczej nie ma wielkiego sensu, w przypadku dzieci jest wręcz ryzykowna, toteż o wiele lepiej mieć zawsze przy sobie lampki i latarki elektryczne. Ich światło jest mocniejsze niż świeczki, a poza tym są bezpieczniejsze. Problemem jest również lodówka. Oczywiście, jeśli awaria trwa krótko to nie powinna ona utracić chłodu, a zamrażalnik się nie rozmrozi. Jeśli jednak na zewnątrz panuje niska temperatura, warto niektóre rzeczy wystawić np. na balkon. Przy dłużej trwającej awarii, powinniśmy pomyśleć o przeniesieniu mrożonek do domu kogoś z rodziny, znajomego itp.

Agregaty prądotwórcze


Coraz częściej np. w zakładach pracy kupuje się tak zwane agregaty prądotwórcze, które pozwalają przetrwać w komforcie taką awarię. Agregaty działają na benzynę lub olej napędowy i są w stanie dostarczać nam prąd. Rozwiązanie to można zastosować również we własnym domu. Oczywiście należy najpierw dowiedzieć się, jak poprawnie korzystać z nich i dobrać ich moc do swoich potrzeb. Warto wiedzieć, że ceny agregatów prądotwórczych stale maleją i można często kupić je w promocji. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy muszą korzystać z urządzeń elektrycznych, również podczas awarii, gdyż np. na tym polega ich praca lub też muszą mieć sprawny telefon itd.

 

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja