Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marii Magdaleny

Sunday, 22, lipiec 2018

optyk desktop

07.09.2017

Wczasy w Chorwacji jesienią

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chorwacja jest rewelacyjnym miejsce na letni wypoczynek, a jednocześnie stanowi idealny cel jesiennych podróży. Wrzesień i październik, wystarczająco ciepłe, aby móc w popływać w Adriatyku, zapewniają doskonałe warunki do zwiedzenia największych atrakcji i najciekawszych miast chorwackich.

W tym okresie ilość turystów jest znacznie mniejsza, dzięki czemu łatwiej znaleźć kwaterę i to w znacznie niższej cenie niż w wysokim sezonie. Wszystkie hotele w tym czasie są czynne, podobnie jak większość prywatnych kwater przyjmuje gości. Znacznie tańszy wynajem apartamentów w Chorwacji w tym okresie pozwala na stosunkowo tani pobyt nad Adriatykiem. Biura podróży nadal organizują wycieczki, lokalne promy i łodzie do końca września kursują według rozkładu letniego, a promy samochodowe od października mają niższe ceny. Przy tym wszystkim turyści mają większą elastyczność w wyborze kwater czy podczas wynajmowania auta, ze względu na większą dostępność. Podobne warunki w tym czasie zapewnia czarnomorska Bułgaria, (ceny kwater można sprawdzić w serwisie WakacjeBG.pl), uwielbiana przez polskich wczasowiczów w nie mniejszym stopniu niż Chorwacja.

Warto wziąć pod uwagę, że od połowy listopada dni robią się znacznie krótsze, co może wpływać na długość zwiedzania. Wiele hoteli rozpoczyna wtedy zimową hibernację. Zimniejsze dni oznaczają także brak możliwości kąpania się w Adriatyku, a plaże stają się miejscem nadającym się tylko na spacery.

Ogromnym plusem wyjazdu do Chorwacji w okresie jesiennym jest o wiele mniejsza liczba turystów. Latem, nie tylko w Chorwacji, ale także w innych południowych krajach, nadmorskie kurorty w okresie letnim przeżywają prawdziwe oblężenie urlopowiczów. Trudno wtedy znaleźć atrakcyjną kwaterę (mimo, że jest ich do wyboru naprawdę mnóstwo, dostępnych chociażby na takim portalu, jak WakacyjnyWynajem.pl), gdyż większość z nich rezerwowana jest z dużym wyprzedzeniem. Jesień, nie dość, że daje szansę na wyszukanie dobrej kwatery, to zapewnia doskonały dostęp do wszelkich atrakcji, a na turystów czekają różnego rodzaju imprezy i wydarzenia.

Wczesną jesienią można zwiedzić wyspy, wybrzeża Istrii i Dalmacji, Dubrownik, Zagrzeb, Split, Trogir i Zadar. Temperatury są wtedy wręcz idealne na zwiedzanie, awizyty w muzeach i zabytkowych obiektach są o wiele przyjemniejsze w okresie jesiennym niż letnim.

We wrześniu i październiku odbywają są liczne festiwale i imprezy kulturalne. Warto wybrać się wtedy do Puli, kiedy odbywa się „Outlook” - festiwal bas i dubstep. Podczas pobytu w Splicie można wybrać się na coroczny festiwalu filmowy. W Varazdin organizowane są Barokowe Wieczory, a na Istrii do listopada są regionalne Dni Trufli.

Chorwacja jesienią to sposób na przyjemne i tanie wczasy, które gwarantują mnóstwo zabawy i atrakcji w spokojniejszej i mniej tłumnej atmosferze.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation