Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Ilony Klary

Sunday, 18, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

24.07.2017

Czy da się zaoszczędzić przy wyborze OC?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W życiu kierowcy każdego roku przychodzi dzień, w którym należy opłacić obowiązkowe ubezpieczenie OC. Większość właścicieli aut chce go mieć jak najszybciej za sobą i bez wahania opłaca składkę zaproponowaną przez obecne towarzystwo. Tymczasem chwila namysłu i podjęcie kilku prostych kroków może obniżyć koszt OC nawet o kilkaset zł! Sprawdź, jak płacić mniej za obowiązkową polisę komunikacyjną.

 

Wybór najtańszej oferty

Nawet jeśli zżyłeś się ze swoim obecnym towarzystwem, przy przedłużaniu ubezpieczenia przesłaną przez niego propozycję nowej umowy OC traktuj niezobowiązująco. Pod żadnym pozorem nie ograniczaj się wyłącznie do niej i zanim podpiszesz umowę, dokładnie zbadaj rynek i porównaj dostępne oferty. Biorąc pod lupę jak największą liczbę polis OC i zestawiając ze sobą ich koszty, łatwo znajdziesz tę najlepszą, czyli najtańszą. Pomoże Ci w tym wizyta u agenta lub wybór OC online.

Agent ubezpieczeniowy na Twoich oczach, posiłkując się podanymi przez Ciebie informacji, wyliczy składkę w kilku lub kilkunastu towarzystwach i zaproponuje Ci najtańszą. Choć musisz do niego dojechać, poświęcając na to co najmniej godzinę, w zamian możesz uzyskać pomoc w razie jakichkolwiek wątpliwości. Znacznie wygodniejszy i mniej wymagający jest natomiast wybór i zakup OC przez Internet, w którym pomagają takie strony jak np. kalkulator OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl. Wystarczy wypełnić formularz i po chwili ukazuje się ranking z najtańszymi ofertami.

Zrezygnuj z opłat ratalnych

Raty są bardzo wygodne, nie trzeba do tego przekonywać. Dzięki nim możesz odsunąć płatność w czasie, co stanowi mniejsze obciążenia dla Twojego budżetu niż opłacenie składki za jednym razem. Pamiętaj jednak, że za umożliwienie opłacenia OC w ratach towarzystwa pobierają dodatkowe opłaty, w efekcie czego polisa może być droższa nawet o 20%. Jeżeli chcesz zaoszczędzić i posiadasz tyle pieniędzy, żeby zrezygnować z rat, pod względem finansowym wyjdziesz na tym korzystniej niż w przypadku rozłożenia płatności na dwie lub cztery transze.

Dopisz drugiego właściciela do dowodu

Posiadasz małe zniżki lub z racji wieku bądź małego doświadczenia towarzystwo obarczyło Cię zwyżkami ubezpieczeniowymi? Nie musisz się na nie godzić! Prawdę mówiąc, wystarczy tylko zarejestrować samochód jednocześnie na siebie i drugiego kierowcę, który dysponuje pełnymi zniżkami, a cena się ustabilizuje. Z tego rozwiązania najchętniej korzystają młodzi i niedoświadczeni kierowcy, którym nie udało się jeszcze wypracować zniżek. Pamiętaj jednak, że przy dwóch właścicielach spowodowanie szkody skutkuje odebraniem części zniżek im obu bez względu na to, który z nich ją wyrządził.

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja