Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Irmy Jozefa

Wednesday, 18, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

24.07.2017

Właściwości zdrowotne młodego jęczmienia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zalety suplementacji diety, czyli uzupełniania jej o niezbędne składniki, odkryliśmy już dawno. Obecnie coraz częściej szukamy produktów naturalnych, które zapewnią uzupełnienie codziennych posiłków o niezbędne składniki. Jednym z nich jest młody jęczmień.

Trawa z młodego jęczmienia

Prawidłowe odżywianie polega na dostarczeniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Nie jest to proste, ponieważ żywność sprzedawana w sklepach poddawana jest obróbce, która pozbawia produktów wielu składników. Uzupełnić można je za pomocą produktów naturalnych bogatych w różnorodne komponenty. Takim produktem jest młody jęczmień.

Najlepsza jest soczyście zielona trawa siedmiodniowa, z której można zrobić sok z jęczmienia lub susz. Zarówno sok, jak i trawa poddawane są procesowi suszenia w niskich temperaturach. To gwarantuje zachowanie pełnego składu i właściwości.

 

Co zwiera młody jęczmień i kto powinien go stosować

Sok z jęczmienia i trawa, jak wszystkie zielone rośliny, zawiera duże ilości chlorofilu, który odkwasza organizm i ułatwia utrzymanie prawidłowego ph. Skuteczny jest także w zwalczaniu anemii dostarczając witamin i mikroelementów.

Zawarte w młodym jęczmieniu antyoksydanty pozytywnie wpływają na skórę, włosy i paznokcie opóźniając procesy starzenia. Mogą również odgrywać rolę w profilaktyce chorób nowotworowych dzięki zwalczaniu wolnych rodników.

Jęczmień zawiera dużo błonnika, który pozytywnie wpływa na przemianę materii i wspomaga odchudzanie, dlatego trawa z jęczmienia może być włączona do diety odchudzającej. Zawiera więcej błonnika niż sok z jęczmienia i kasza jęczmienna.

 

trawa z jeczmienia sproszkowany sok

Fot. Młody jęczmień w proszku - sklep.kenayag.com.pl (sproszkowany sok)

 

Produkty z młodego jęczmienia szczególnie wskazane są dla:

  • osób z anemią, skarżących się na zmęczenie,

  • osób na diecie odchudzającej,

  • osób z chorobami serca i układu krążenia,

  • dla diabetyków.

 

Włączenie młodego jęczmienia do codziennej diety jest niezwykle proste. Wystarczy 2 łyżeczki dziennie, by odczuć efekty. Można sporządzać samodzielny napój rozpuszczając proszek w wodzie, albo dodawać do koktajli, soków lub zup.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja