Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

13.06.2017

Jaki prezent kupić dla pary młodej?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Większość nowożeńców woli otrzymać od gości weselnych gotówkę, jednak przyjęło się, że młodej parze wręcza się również upominki, które przydadzą się jej we wspólnym życiu. Najpopularniejsze jest wręczanie pościeli, zestawów porcelany, garnków, koców czy eleganckich sztućców.

 

Praktyczne przedmioty

Jeżeli zamierza się wręczyć prezent rzeczowy młodej parze, warto zapytać, co chciałaby dostać, bądź umówić się wcześniej z innymi gośćmi, by każdy wręczył nowożeńcom inny przedmiot. Nikt nie ucieszy się bowiem, gdy dostanie od gości weselnych 10 koców wełnianych lub kompletów pościeli w niepasującym rozmiarze. Dodatkowo powinno się pamiętać, że prezent dla młodej pary nie może być niskiej jakości. Jeżeli postawi się na praktyczne akcesoria kuchenne, na przykład komplet noży ze szwajcarskiej stali szlachetnej lub na silikonowe narzędzia, można mieć pewność, że para młoda z nich skorzysta, gdy razem zamieszka.

Dobrym pomysłem może być również zakup kompletu garnków. Garnki czy patelnie przydają się bowiem w każdym domu, bez względu na umiejętności kulinarne nowożeńców. Istotne jest jednak zadbanie o to, by garnki były dopasowane do rodzaju kuchni, jaką będą posiadać państwo młodzi. Jest to szczególnie ważne w przypadku kuchenek indukcyjnych. Jeżeli chodzi o patelnie, warto wybrać te, które posiadają co najmniej 5-letnią gwarancję producenta. Dodatkowo powinny mieć nieprzywieralne powłoki i umożliwiać przygotowywanie potraw bez użycia tłuszczu.

Gdy zamierza się kupić dla pary młodej sztućce, można postawić na sztućce ze srebra, jednak trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem. Jeśli nie ma się środków na zakup srebrnych sztućców, można wybrać wysokiej jakości komplet wyprodukowany na przykład przez Gerlach lub Berghoff. Oba przedsiębiorstwa posiadają wieloletnią historię w produkcji widelców, łyżek i noży stołowych, co sprawia, że mają one ponadczasowy styl i jakość gwarantującą ich użytkowanie przez kilkadziesiąt lat.

Prezenty personalizowane

Jeżeli chce się wręczyć praktyczny prezent parze młodej, można jednocześnie zadbać, by był to podarunek personalizowany. Przykładowo, na eleganckich sztućcach można wygrawerować inicjały małżonków. Personalizacja prezentu może przyjąć również formę wręczenia nowożeńcom przedmiotu związanego z ich wspólną pasją czy zajęciem, jakie ich połączyło. Jest to jednak opcja zarezerwowana jedynie dla osób, które doskonale znają gust młodej pary i jej zainteresowania – w przeciwnym razie prezent może okazać się kompletnie nietrafiony.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja