Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Irmy Jozefa

Wednesday, 18, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

01.06.2017

E-sklep w Internecie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeśli jesteś producentem czegoś oryginalnego, posiadasz sklep i rozwijasz swoją sprzedaż, może to czas, by pomyśleć o wejściu na rynek internetowy? Wiele tradycyjnych biznesów, posiadających już stałą sieć swoich klientów, zdobywa nowe rynki dzięki możliwościom, które daje Internet.

 

Posiadanie własnego e-sklepu, gdzie handlowanie nie ma już barier przestrzennych odległości czy dostępności (stacjonarny sklep działa od 8 do 16, w Internecie możemy sprzedawać całą dobę), to świetne rozwiązanie.

Produkujesz ser, sprowadzasz buty, handlujesz artykułami szkolnymi czy biurowymi - każdy z tych sektorów w XXI wieku z łatwością można przenieść do przestrzeni wirtualnej. Koszty przesyłek są już stosunkowo niewielkie, a czas ich dostawy przez prywatnych kurierów to najczęściej 24 godziny. Nie ma też problemu, by klient kupił Twój produkt w Internecie, a odebrał go osobiście w sklepie czy siedzibie firmy. Podpowiemy, jak zrobić to niedrogo i szybko.

Sprzedaż internetowa zwiększa się z roku na rok. Coraz więcej osób kupuje w Internecie i tam właśnie szuka produktów. Najpopularniejsza platforma e-commerce do sprzedaży online Prestashop ma już 125 tysięcy użytkowników. System stworzony przez programistów do sprzedaży online to mówiąc innymi słowy “silnik”, który sprawia, że możesz samodzielnie, spod prostego i intuicyjnego panelu klienta dodawać produkty, edytować wygląd i kontrolować sprzedaż online swojego biznesu.

Jeśli zainstalowanie domeny i systemu Prestashop wydaje ci się za trudne, z pomocą idzie wiele firm w Internecie, które zrobią to za ciebie. Co więcej, koszty budowy sklepu na platformie Prestashop są nieporównywalne do tych, które trzeba by było ponieść zlecając informatykowi budowanie e-sklepu od początku.

Prestashop oferuje szereg sposobów na indywidualizację systemu sklepu dla potrzeb właściciela. Można w wyspecjalizowanych firmach jak np. x13.pl wykupić odpowiednie moduły dodatkowe, które po zainstalowaniu do szablonu dodadzą dodatkowe funkcje sprzedaży.

Dla niektórych rozwiązanie takie jak oferowanie swoich produktów przez e-sklep to powiększenie rynku klientów. Jednak należy zwrócić uwagę, że jest to też szansa dla mikro i małych przedsiębiorców, którzy nie mają funduszy by inwestować w stacjonarną sieć sprzedaży, opłacać czynsze za lokal, pracowników, itp. W e-sklepie, odpowiednio go reklamując i szukając grupy docelowej klientów, ponosimy minimalne koszty wejścia, nie ponosimy też comiesięcznych opłat.

Może to czas, byś i ty rozważył sprzedaż przez Internet? E-sklep oparty na Prestashop jest doskonałym narzędziem, aby to zrobić.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja