Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Gracjana Boguslawa

Tuesday, 18, grudzień 2018
29.03.2017

Urządzamy mały ogród

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zaprojektowanie dużego ogrodu nie jest trudne. Z powodzeniem możemy wygospodarować miejsce na altanę ogrodową, plac zabaw dla dzieci, kącik do grillowania, miejsce na skalnik, oczko wodne, a nawet fontannę. W przypadku mniejszych ogrodów sprawa jest znacznie trudniejsza.

Zaprojektowanie dużego ogrodu nie jest trudne. Z powodzeniem możemy wygospodarować miejsce na altanę ogrodową, plac zabaw dla dzieci, kącik do grillowania, miejsce na skalnik, oczko wodne, a nawet fontannę. W przypadku mniejszych ogrodów sprawa jest znacznie trudniejsza.

Jak wykorzystać przestrzeń w małym ogrodzie

Niestety na pewno musimy zrezygnować z altany ogrodowej, ale jej funkcje może z powodzeniem pełnić pergola. Obsadzona pnącymi roślinami i kwitnącymi kwiatami nie tylko skutecznie ochroni przed słońcem i deszczem, ale będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym. Jeżeli dysponujemy tarasem, to postawienie pergoli po jego bokach może zamienić go w naturalną altankę. Na tarasie można ustawić drewniane meble ogrodowe. W ten sposób stworzymy miejsce do wypoczynku i spotkań towarzyskich.

altana poszerzona

Fot. Bdburchex.com.pl

Brak tarasu oznacza, że musimy szukać innych rozwiązań. Dobrym pomysłem jest połączenie dwóch pergoli i zorganizowanie pod nimi miejsca do wspólnych posiłków. Można wykorzystać do tego drewniane donice połączone z pergolami, dzięki temu uzyskamy ładny efekt dekoracyjny. Pergole mogą być wykorzystywane nie tylko jako konstrukcja chroniąca przed słońcem i deszczem, ale przede wszystkim jako element dekoracyjny. Obsadzona kwitnącymi różami lub powojnikami będzie cieszyć wzrok przez cały sezon. W małych ogrodach dobrze sprawdzą się trejaże, czyli pojedyncze kratownice do obsadzania roślinami pnącymi.

2

Na małej powierzchni ogrodu zamiast tradycyjnych klombów można zastosować drewniane donice w różnych kształtach obsadzone kwiatami. Zajmują znacznie mniej miejsca, a pielęgnacja kwiatów jest łatwiejsza. Wygospodarowane miejsce można wykorzystać na postawienie huśtawki lub piaskownicy dla dzieci.

m1

Funkcjonalne zagospodarowanie małego ogrodu trzeba zaplanować wcześniej. Najlepiej jest w tym celu sporządzić kilka szkiców i przedyskutować wszystkie ich wady i zalety. Oczywiście do realizacji wybieramy najlepszy pomysł. Na koniec pozostanie nam zrobienie zakupów i przystąpienie do wykonania projektu.

m4

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation