Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Ilony Klary

Sunday, 18, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

29.03.2017

Eleganckie dodatki dla mężczyzny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

O elegancji, zarówno kobiety, jak mężczyzny stanowią detale. Nawet najdroższy garnitur od najlepszego projektanta nie będzie się elegancko prezentował, jeżeli dodatki będą źle dobrane. Podobno diabeł tkwi w szczegółach.

O elegancji, zarówno kobiety, jak mężczyzny stanowią detale. Nawet najdroższy garnitur od najlepszego projektanta nie będzie się elegancko prezentował, jeżeli dodatki będą źle dobrane. Podobno diabeł tkwi w szczegółach.

Akcesoria dla mężczyzny

Głównym strojem mężczyzny do pracy, na spotkania biznesowe, uroczystości rodzinne, oficjalne spotkania towarzyskie jest garnitur (ewentualnie smoking lub frak) i odpowiednio dobrana do niego koszula. Ale to nie koniec, do tego potrzebne są jeszcze krawat lub mucha, pasek do spodni lub szelki, poszetka. Jak je odpowiednio dobrać?

 

gentle1


Krawat czy mucha

Wszystko zależy od charakteru imprezy. Na te bardziej oficjalne lub szczególnie uroczyste lepiej zdecydować się na muchę, w tym samym kolorze powinna być poszetka, czyli mała chusteczka wkładana do brustaszy, małej kieszonki w marynarce. Bardzo często brustasza mylona jest z butonierką, czyli małą dziurką w klapie, do której wkładamy żywy kwiat. Krawat jest bardziej uniwersalny i można wiązać go zarówno do pracy, jak i na ślub, ale trzeba pamiętać o odpowiednim doborze kolorystycznym i poprawnym zawiązaniu.

Szelki czy pasek

W dużej mierze zależy to od indywidualnych preferencji, ale większość mężczyzn woli pasek. Do garnituru musi być bezwzględnie skórzany i kolorystycznie dobrany do spodni. Czarny jest idealny do spodni czarnych i wszelkich szarości. Paski brązowe będą pasowały do odcieni brązu i beżu. Podczas spotkań oficjalnych trzeba pamiętać o zapinaniu marynarki, pasek nie powinien być widoczny.

To właśnie z tego powodu wielu mężczyzn decyduje się na szelki, nie widać ich nawet przy rozpiętej marynarce, a poza tym lepiej podtrzymują spodnie. Szelki powinny mieć szerokie taśmy, by nie wgniatały się w ramiona, powinny mieć także regulowaną długość. Najbardziej uniwersalnym mocowaniem szelek do spodni są mocne żabki. Na plecach oba ramiona szelek powinny być spięte skórkowym trójkątem, który zapobiega opadaniu szelek z ramion. Szelki również wymagają dobrania kolorystycznego, ale reżim jest w ich przypadku mniejszy, niż przy krawatach czy muchach.

gentle2

Więcej na http://gentle-man.pl - Sklep z galanterią skórzaną eleganckiego mężczyzny

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja