Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Tuesday, 15, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

01.03.2017

Altanki ogrodowe - pomysł na mały ogród

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mały ogródek łatwo jest urządzić – kilka krzewów ogrodowych, rabatka czy kwiaty w donicach i sprawę mamy załatwioną. Problem pojawia się wtedy, gdy ogród chcemy zagospodarować np. funkcjonalną drewnianą altaną.

Mały ogródek łatwo jest urządzić – kilka krzewów ogrodowych, rabatka czy kwiaty w donicach i sprawę mamy załatwioną. Problem pojawia się wtedy, gdy spędzamy w ogrodzie dużo czasu i zapraszamy do niego naszych gości. Wówczas pojawia się potrzeba zorganizowania miejsca na wspólne grillowanie.


A może praktyczna altana ogrodowa?

Nawet w niewielkim ogrodzie można ustawić altankę ogrodową. Jest to mały, ażurowy domek, wykonany z drewna lub kutego żelaza. Posiada pełny dach, dzięki któremu niestraszne nam ani wiosenne deszczyki, ani letnie upały. W altanie ustawimy stolik i krzesła lub ławki, dzięki czemu szybko stanie się ona centrum życia towarzyskiego.

Na altanę nie potrzebujemy wiele miejsca, najmniejsze modele dostępne w sprzedaży mają boki o wymiarze 3 metrów lub średnicę 3 metrów (modele okrągłe). Niepełne, ażurowe ściany altanki nadają jej lekkiego wyglądu, dzięki czemu nie przytłacza ona ogrodu i nie pomniejsza go wizualnie. Możemy obsadzić je pnączami dzięki czemu uzyskamy izolację od wścibskich sąsiadów i równocześnie piękny, oryginalny wygląd.

 

foto do art

Więcej altan ogrodowych na https://www.produktyogrodowe.pl/


Pergola ogrodowa

Jeśli jednak nasz ogród nie jest niewielki, tylko naprawdę mały, doskonałą alternatywą altany jest pergola ogrodowa. Pergola może mieć różne formy. Pod tym pojęciem kryją się nie tylko drewniane łuki, ale także lekkie ścianki z zadaszeniem prostokątnym, które umieszczamy w dowolnym miejscu ogrodu i obsadzamy pnącymi roślinami. Po jakimś czasie rośliny przykryją całą pergolę, tworząc zieloną ścianę. Szczególnie pięknie prezentują się na nich różne odmiany róż pnących.

Dwie lub trzy pergole, ułożone w sposób dobrze przemyślany, pozwolą nam wygrodzić odpowiednią ilość przestrzeni, i ustawić w niej stolik z krzesłami czy grilla ogrodowego. Zapewnią nam intymność, odgradzając od ulicy czy sąsiadującego z naszym ogrodu. To także doskonały pomysł na ukrycie kubłów na śmieci lub kompostownika. Zaletą pergoli jest to, że daje nam ogromne możliwości dostosowania jej do wielkości ogrodu oraz naszych potrzeb.

Nawet mały ogródek można sprytnie zagospodarować, jeśli tylko mamy głowę pełną pomysłów i wiemy, jak je zrealizować.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja