Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Ilony Klary

Sunday, 18, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

20.02.2017

Rząd nie przewalutował ci kredytu? Kupuj franki taniej i oszczędzaj

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niegdyś osoby biorące kredyt we frankach szwajcarskich mogły cieszyć się niskim oprocentowaniem kredytu, co miało bezpośrednie przełożenie, na wysokość płaconej przez nich raty. Uwolnienie kursu franka drastycznie zmieniło ich sytuację. Jednak jest sposób, by nieco obniżyć obecnie wysoką ratę.

Spłacanie rat kredytu odbywa się najczęściej automatycznie i dopóki wysokość raty nie zmienia się, w ogóle o tym nie myślimy. Po prostu co miesiąc z naszego konta znika określona kwota w złotówkach. Tak, nawet jeśli kredyt wzięliśmy w walucie obcej, bank po prostu dokonuje przeliczenia z tejże waluty na złotówki po aktualnym kursie bankowym. Proste i niewymagające od nas żadnych działań. Dopóki kurs franka był niski, można było tak uważać. Niestety w pewnym momencie frank kosztował ponad pięć złotych, co wpędziło w popłoch wszystkich frankowiczów. I chociaż teraz jego cena zmalała o ponad złotówkę, nadal kosztuje dwa razy więcej niż w chwili, gdy większość obecnych kredytobiorców zaciągała swoje zobowiązania.

Co zrobić, by płacić mniej? Nie wszystkie banki godzą się na przewalutowanie kredytu, co w dłuższej perspektywie mogłoby przynieść nie tylko korzyści, ale i bezpieczeństwo finansowe. Zamiast pozwalać bankowi przeliczać złotówki na franki, można to robić samemu. Wymaga to poświęcenia odrobiny czasu, ale czas to pieniądz, w tym wypadku zaoszczędzony

Kurs franka jest różny w zależności od banków. Można znaleźć bank, który ma najbardziej atrakcyjne ceny walut, tam wymieniać złotówki na franki, przelać do swojego banku i spłacić kredyt bezpośrednio z konta walutowego. Jest trochę zawracania głowy, ale jeśli w końcowym efekcie da się zaoszczędzić kilka złotych, to czemu nie?

Osoby penetrujące rynek walutowy wiedzą, że najbardziej atrakcyjne ceny walut są w kantorach internetowych. Pozornie różnice są nieduże, ale przecież nikt nie wymienia kilku złotych na kilka franków. Przy większych ilościach waluty ta pozornie niewielka różnica w cenie pozwala zaoszczędzić okrągłą sumkę. Przy często napiętym domowym budżecie obniżenie raty kredytu kilkadziesiąt, a dużego kredytu nawet o ponad sto złotych jest całkiem wymierną korzyścią.

Żeby znaleźć korzystny kurs franka, najlepiej jest skorzystać z porównywarki kantorów internetowych. Obecność kantoru w rankingu lub wyszukiwarce dodatkowo podnosi jego wiarygodność i jest gwarantem bezpieczeństwa transakcji. Przed wyborem kantoru internetowego warto także sprawdzić, czy dany kantor jest systemowo sprzężony z naszym bankiem, oraz z iloma bankami współpracuje. Większa ilość banków korzystnie wpływa na wizerunek kantoru.

O innych pozytywach korzystania z kantorów internetowych można przeczytać tutaj: http://kartuzy.info/wiadomosc,26176,Trzy-powody-dla-ktorych-warto-korzystac-z-kantorow-internetowych.html

 

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja