Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

13.02.2017

Polska piękna i nieznana, czyli 8 miejsc polecanych turystom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Polsce nie brakuje miejsc, które urzekają turystów z całego świata. Niestety, o wielu z nich nie słyszeli sami Polacy, dlatego przedstawiamy listę najpiękniejszych zabytków i najciekawszych polskich atrakcji, jakie powinien zobaczyć każdy choć raz w życiu.

1. Klasztor Cystersów w Lubiążu (Dolny Śląsk)

Klasztor Cystersów w Lubiążu jest zabytkiem klasy zero oraz drugim co do wielkości budynkiem sakralnym na świecie. Jego powierzchnia jest ponad dwukrotnie większa niż Zamku Królewskiego na Wawelu. Do Lubiąża warto wybrać się przy okazji zwiedzania Wrocławia. Ze stolicy województwa do Klasztoru można dotrzeć, wsiadając w pociąg do Wołowa, a następnie kontynuując podróż autobusem PKS (dojazd zajmuje łącznie ok. 2 h). Jeżeli chce się dotrzeć do Lubiąża szybciej, warto wypożyczyć samochód w wypożyczalni aut Wrocław i kierować się do miasteczka DK94 (dojazd trwa niewiele ponad 1 h).

2. Tężnie Solankowe w Inowrocławiu (Kujawy)

Słynące z właściwości leczniczych tężnie solankowe w Inowrocławiu są najstarszą budowlą tego typu. Turyści doceniają je nie tylko ze względu na zbawienny wpływ solanki, ale także z powodu możliwości spacerowania na wysokości 9 metrów i podziwiania Parku Solankowego. Do Inowrocławia najszybciej dociera się z Poznania, wybierając bezpośredni pociąg przez Gniezno. Dojazd zajmuje niewiele ponad godzinę.

3. Ulica Piotrkowska (Łódź)

Ulica Piotrowska jest najlepszym przykładem na to, że Łódź jest piękna. Łodzianie oraz przyjezdni uwielbiają przebywać na Piotrkowskiej, gdzie ponownie otwarto dawną fabrykę Franza Ramischa. Obecnie działają w niej modne kluby, restauracje, showroomy, pracownie znanych projektantów mody i designu. Łódź, dzięki miejscom takim jak Piotrkowska, odzyskuje swój dawny, industrialny blask. Aby zobaczyć Piotrkowską, wystarczy dojechać do Łodzi pociągiem lub autobusem – do miasta dotrze się bez trudu z każdego miejsca w Polsce.

4. Zalew Zakrzówek (Małopolska, Kraków)

Zalew Zakrzówek znajduje się w Krakowie, choć przez turystów jest odwiedzany rzadko – a szkoda, gdyż jest niezwykle ciekawy. Zalew leży około 5 km w linii prostej od Zamku na Wawelu, dlatego, by do niego dotrzeć, warto skorzystać z wypożyczalni aut Kraków, dzięki czemu uniknie się konieczności poruszania się na piechotę. Po dotarciu na miejsce warto zwrócić uwagę na piękne białe skały wapienne otaczające błękitną wodę oraz łąki, które w ciepłe dni wypełniają motyle. Miłośnicy adrenaliny mogą postawić dodatkowo na nurkowanie, gdyż widoczność w akwenie sięga 15 m.

5. Suwalski Park Krajobrazowy (Podlasie)

Krajobraz Suwalszczyzny został objęty ochroną już w 1976 r. jako pierwszy w całej Polsce. Wiszące doliny, kemy, oazy, liczne jeziora z Czarną Hańczą na czele oraz głazowiska są dla turystów wprost zachwycające. Drugie takie miejsce w Polsce nie istnieje, dlatego warto się do niego wybrać podczas pobytu w Suwałkach czy nawet na Mazurach. Wycieczka jest warta zachodu nawet, gdy przebywa się w Olsztynie – choć oba miejsca dzieli ponad 200 km, a pomiędzy nimi nie kursują autobusy i pociągi, do Suwalskiego Parku Krajobrazowego można dotrzeć samochodem. Gdy nie posiada się własnego pojazdu, można niedrogo wypożyczyć go w wypożyczalni aut Olsztyn.

6. Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie (Warmia i Mazury)

Jest to kolejne miejsce, do którego warto wybrać się podczas pobytu w Olsztynie. Działdowo i Olsztyn dzieli niecałe 80 km, a trasę tę można pokonać w nieco ponad godzinę, korzystając z bezpośredniego połączenia pociągiem Intercity. Muzeum jest interaktywną placówką, w której dzieci oraz dorośli mogą zobaczyć animacje bitew, działanie machin oblężniczych, czy dowiedzieć się, jak wyglądało życie mieszkańców miast oraz zamków krzyżackich.

7. Brama Poznania - Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego (Wielkopolska, Poznań)

Brama Poznania jest swoistym parkiem historycznym. Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego mieści się w budynku dawnej Śluzy Tumskiej, działającej w XIX wieku. Muzeum przybliża historię miasta za pomocą projekcji filmowych, interaktywnych makiet, wizualizacji i multimedialnych prezentacji. Z Dworca Poznań Główny do Bramy Poznania jest około 5 km, natomiast z lotniska – ponad 10 km. Aby szybko dotrzeć do Bramy oraz Ostrowa Tumskiego, warto skorzystać z opcji wypożyczenia samochodu w wynajem aut Poznań z bezpłatnym podstawieniem auta na dworzec lub parking obok lotniska. Dojazd komunikacją miejską jest dość czasochłonny, a dla chcących zwiedzić jak najwięcej cenna jest każda dodatkowa minuta.

 

8. Parowozownia Wolsztyn (Wielkopolska)

W Wolsztynie do dziś działa lokomotywiarnia, z której wyjeżdżają parowozy prowadzące pociągi pasażerskie do Poznania. Przyjezdni mogą wejść na teren lokomotywiarni, by zobaczyć warsztaty, maszyny oraz sprzęty wykorzystywane do naprawy starodawnych pociągów. Do Wolsztyna najłatwiej dotrzeć z Poznania – oba miasta dzieli około 70 km, a pomiędzy nimi co 2 godziny kursują niedrogie pociągi Kolei Wielkopolskich. Jeśli jednak woli się wyższy komfort podróży, do Wolsztyna można dojechać wypożyczonym samochodem w firmie wynajem samochodów Poznań.20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja