Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Ilony Klary

Sunday, 18, sierpień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

26.01.2017

Monitoring idealny na trudne warunki pogodowe – fotopułapka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przydatny zwłaszcza w zawodach, takich jak prywatny detektyw, służba celna i leśna, straż graniczna, może też być ciekawą alternatywą dla standardowego monitoringu CCTV nieruchomości położonych z dala od miejsca, w którym przebywamy na co dzień. O czym mowa? O fotopułapce, która zarejestruje każdy ruch, odbywający się na naszej posiadłości.

 

Zimowa pora w naszym kraju, mimo że coraz łagodniejsza, co jakiś czas zaskakuje siarczystym mrozem. Trudno sobie wyobrazić, żeby kamery, choćby te nowoczesne, mogły pracować przez dłuższy czas w temperaturach nawet -20°C. Tam, gdzie kamery HD mogłyby zawieść, fotopułapki sprawdzają się wyśmienicie. Co więcej, one również zarejestrują obraz w jakości HD. By zobaczyć ich pełne możliwości, które poniżej tylko krótko opisujemy, wystarczy wejść do internetowego sklepu AlfaTronik.com.pl.

Czym jest fotopułapka?

Najprościej rzecz ujmując, to urządzenie, które dzięki reakcjom czujnika ruchu zakomunikuje nam, że na terenie naszej działki czy ogrodu znajduje się niepożądana osoba lub planuje ona wejść do miejsca, któremu z pewnych względów chcemy zapewnić ochronę. Fotopułapka może pracować również w nocy, dzięki wyposażeniu jej w dwa oświetlacze posiadające diody podczerwieni. Całodobowa ochrona naszego dobytku lub nieruchomości to nie wszystko. Właśnie dzięki systemowi detekcji ruchu bateria może wytrzymać bez uzupełniania jej stanu, w zależności od modelu, aż do nawet 6 miesięcy. To duża oszczędność czasu w sytuacji, gdy w celu doładowania urządzenia musielibyśmy wybrać się w miejsce położone kilkadziesiąt kilometrów od naszego nieruchomości. Generalnie, posiadając fotopułapkę, w monitorowane miejsce możemy się wybrać tylko wtedy, kiedy mamy ochotę, a nie gdy zmusza nas do tego obsługa monitoringu.

Instalacja fotopułapki

By rozpocząć korzystanie ze sprzętu, zlokalizujmy najbardziej ustronne miejsce, którego raczej unika ludzki wzrok. Fotopułapka dyskretnie wkomponuje się w otoczenie. Dlaczego jest to tak ważne? Wandal lub złodziej może zniszczyć nasze urządzenie. Choć w tym miejscu należy przyznać, że fotopułapki dzięki wytrzymałej obudowie nie niszczą się tak łatwo.  Widoczny sprzęt monitorujący, co prawda, może odstraszać potencjalnych złodziei, lecz pamiętajmy tym samym, że wystawiamy je na działanie co bardziej agresywnych osób.

Śnieg i deszcz fotopułapce niestraszne

Dzięki wytrzymałej i wodoszczelnej obudowie fotopułapka może być wystawiona na działanie opadów i wiatru, także silnego. Nie musimy jej zatem dodatkowo obudowywać czy zapewniać „daszek”. Wysokie temperatury także nie są przeszkodą dla tego typu urządzenia. Potrafi ono wytrzymać w warunkach 70-stopniowego upału.

Wytrzymałość i bardzo dobry kamuflaż wyróżnia fotopułapkę na tle innych sprzętów rejestrujących obraz. Ekstremalne warunki pogodowe to już nie powód, żeby zdejmować nasz monitoring w trosce o jego bezpieczeństwo. Fotopułapka zapewni wielomiesięczny brak zmartwień związanych z naszą posesją.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja