Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 14, październik 2019

Domi strona

 

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

15.12.2016

Blokada alkoholowa w samochodzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kary pozbawienia wolności, zadośćuczynienia osobom poszkodowanym czy zabieranie prawa jazdy to jedne z najpopularniejszych kar nakładanych na kierowców, którzy zostali przyłapani na jeździe po pijanemu. Najnowszą karą jest konieczność montażu w samochodzie blokady alkoholowej przez wszystkich kierowców skazanych w przeszłości za nietrzeźwość.

Jak to działa?

Zamontowanie blokady alkoholowej może skrócić zakaz prowadzenia pojazdów o połowę. W przypadku pierwszym, gdy kierowca odbędzie połowę kary oraz w drugim, gdy od nałożenia dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów upłynie 10 lat, ukarani mogą ubiegać się o zmianę zakazu. Tego rodzaju sprawy zawsze rozstrzyga sąd. Bierze on pod uwagę wszystkie ważne dla niego czynniki, dużą rolę pośród nich odgrywa opinia środowiska. Jeśli po przeprowadzeniu wywiadu okaże się, że dana osoba z minionego wydarzenia nie wyciągnęła żadnych wniosków i istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogłaby ponownie prowadzić pod wpływem alkoholu to zakaz z całą pewnością nie zostanie uchylony. Jeśli natomiast sąd nie będzie widział żadnych przeciwwskazań i wyrazi zgodę na skrócenie kary, to ułaskawiony kierowca będzie musiał zamontować w samochodzie blokadę alkoholową, która umożliwia prowadzenie pojazdu jedynie osobie trzeźwej. W przypadku pijanego blokada uniemożliwi uruchomienie silnika pojazdu. Z taką blokadą kierowca będzie zmuszony jeździć przez okres trzech lat.

Przebadaj się zanim wsiądziesz za kierownicę

Nie da się ukryć, że w przypadku prowadzenia pojazdów liczy się przede wszystkim rozsądek. Jeśli jednak nam go nie brakuje, a nie zawsze jesteśmy pewni czy jesteśmy w 100% trzeźwi, by móc prowadzić pojazd, to warto jest wykonać badanie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie można przeprowadzić przy pomocy alkomatu, który w ciągu dosłownie chwili pokaże nam czy jesteśmy zdolni do prowadzenia samochodu czy też będziemy musieli jeszcze poczekać zanim wsiądziemy do auta. Dobrym pomysłem jest zakup alkomatu na własność. Dzięki posiadaniu tego urządzenia będzie można w dowolnej chwili dokonać pomiaru, jak również badanie powtarzać dowolną ilość razy. Rankingi alkomatów i rady jaki alkomat kupić bez problemu można znaleźć w internecie. Pamiętaj, że za najlepszy alkomat lub alkomat policyjny trzeba będzie dużo więcej zapłacić, niż za tradycyjny alkomat służący do przeprowadzenia najprostszego badania. Od Ciebie zależy jaki alkomat kupisz, miej jednak na uwadze, że jest to inwestycja na lata.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

20190929 pietrzak

2017ki stacja