Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Mikolaja Stanislawa

Wednesday, 13, listopad 2019

Domi strona
20191021 kantor

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

 

 

30.11.2016

Lokatę wybierzesz sam – sprawdź, czym się kierować

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z usług doradców finansowych korzystamy coraz częściej. Ponieważ jednak taka usług często słono kosztuje, warto wiedzieć, że niektóre decyzje możemy podjąć samodzielnie. Tak jest choćby w przypadku lokaty bankowej.

 

 

Oferta banków jest dziś bardzo zróżnicowana – obok kredytów i rachunków bankowych, nie brakuje produktów pozwalających pomnażać pieniądze. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście lokata bankowa. Posiadasz oszczędności? Aby wybrać najlepszą lokatę bankową, wcale nie musisz udawać się do doradcy finansowego. Okazuje się, że wystarczy zorientować się w aktualnie dostępnych produktach i porównać je, aby wybrać najkorzystniejszy. O pomoc choćby w wyliczeniu potencjalnych zysków można zawsze poprosić pracownika banku.

Jak założyć lokatę?

Uznałeś, że założenie lokaty bankowej będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem? W takim razie musisz wiedzieć, że jej założenie nie powinno ci sprawić większych trudności. Dziś możesz to zrobić na dwa sposoby:

  • W placówce lub oddziale wybranego banku . Wówczas całą procedurę przeprowadzi pracownik banku, a tobie pozostanie jedynie podpisać przygotowane dokumenty.
  • Przez Internet. Dużo zależy, czy korzystasz już z usług danego banku. Przykładem jest Idea Bank – lokata może być założona przez klienta online, pod warunkiem jednak, że posiada on już konto.

Drugie rozwiązanie jest o tyle atrakcyjne, że nie musisz wychodzić z domu i szukać najbliższego oddziału lub placówki banku.

Wysokie oprocentowanie to nie wszystko

Być może uznałeś, że przy wyborze lokaty, wystarczy kierować się wyłącznie wysokim oprocentowaniem. To błąd. Choć oprocentowanie jest ważne, to jednak nie jest najważniejsze. Pamiętaj, że poza oprocentowaniem musisz pod uwagę wziąć:

  • Minimalną i maksymalną kwotę, jaką będziesz mógł zdeponować na lokacie. Okazuje się, że rozbieżności między poszczególnymi produktami są naprawdę duże. Przykładowo lokatę Happy dostępną w Idea Banku możesz założyć, posiadając 500 zł. Jeżeli zdecydujesz się na lokatę Happy Plus dostępną w ofercie Idea Banku, będziesz musiał zdeponować min. 10 000,01 zł.
  • Konieczność skorzystania z innych produktów. Dziś większość banków kusi atrakcyjnym oprocentowaniem lokat, zastrzegając przy tym, że jest ono dostępne wyłącznie dla nowych klientów, którzy założą rachunek bankowy. Takie rozwiązanie może być dla ciebie korzystne, jeżeli dotychczas płaciłeś co miesiąc opłatę za prowadzenie rachunku bankowego i obsługę karty płatniczej.
  • Bezpieczeństwo środków. Powinieneś zastanowić się, czy bank, z usług którego korzystasz, ma stabilną sytuację. W przypadku lokat bankowym dobrym rozwiązaniem jest zorientowanie się, czym jest i jak działa gwarancja BFG.

Jak zatem widzisz, wysokie oprocentowanie to faktycznie nie wszystko, aby dobrze wybrać. Mimo jednak tego, że pod uwagę musisz wziąć więcej czynników, to nie jest konieczne korzystanie z usług doradcy finansowego. Kierując się powyższymi wskazówkami, wybierzesz taki produkt, który spełni twoje oczekiwania i pozwoli ci pomnożyć w bezpieczny sposób posiadane oszczędności.

20190929 pietrzak

zetgold

michalina 3

45e3f3acd59c60c11a87c4101c908618

20190929 pietrzak

2017ki stacja