Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Fabiana Sebastiana

Sunday, 20, styczeń 2019
25.01.2018

Będzie współpraca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, mjr Szymon Zadrożny Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Olesznie i Beata Miszewska–Kozłowska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu podpisali porozumienie o współpracy.

Podpisanie porozumienia odbyło się na podstawie Decyzji Nr 187/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 09 czerwca 2009 r. w sprawie wprowadzenia zasad współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi. Dzięki wsparciu Żandarmerii szkoła wzbogaci ofertę adresowaną do uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego. Udzielona zostanie pomoc merytoryczno-organizacyjna i logistyczna w procesie edukacyjnym uczniów klas mundurowych z rozszerzoną edukacja dla bezpieczeństwa. Mundurowi zadbają o jak najwyższy poziom zajęć, dyscyplinę i bezpieczeństwo.

Ponadto, będą prowadzili działania promocyjno-informacyjne dotyczące popularyzacji służby wojskowej. Uczniowie i żandarmi wspólnie wezmą udział w pokazie technik interwencyjnych i umiejętności psów służbowych, zajęć na temat zasad i komend w ruchu drogowym wraz z pokazem funkcjonalności bezzałogowego statku powietrznego, technik dochodzeniowo - śledczych wraz z pokazem wyposażenia wykorzystywanym do realizacji zadań związanych z zarządzaniem zabezpieczenia miejsca zdarzenia, zabezpieczeniem śladów (odcisków palców, krwi, elektronicznych nośników i danych, etc.), sporządzaniem dokumentacji fotograficznej i rekonstrukcją zdarzenia. Natomiast przedstawiciele Żandarmerii wezmą udział w uroczystościach szkolnych.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation