Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Elzbiety Seweryna

Sunday, 19, listopad 2017
20.05.2017

Regionalna Gimnazjada Przedmiotowa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już 16 raz w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza odbyła się Regionalna Gimnazjada Przedmiotowa. Uczniowie zmagali się w konkursach z języka niemieckiego i języka angielskiego na 3 poziomach, z matematyki i języka polskiego. Z każdym rokiem przedsięwzięcie cieszy większym zainteresowaniem.

W tym roku szkolnym uczestniczyło w nim 149 uczniów z powiatów drawskiego, wałeckiego, łobeskiego i stargardzkiego. Byli to przedstawiciele następujących gimnazjów:

I.    Gimnazjum imienia Bohaterów Monte Cassino ze Złocieńca,

II.    Gimnazjum imienia Jana Pawła II z Wierzchowa,

III.    Gimnazjum z Czaplinka,

IV.    Gimnazjum imienia Marii Skłodowskiej – Curie z Kalisza Pomorskiego,

V.    Zespołu Szkół imienia księdza Jana Twardowskiego z Chwiramu,

VI.    Gimnazjum im. Mariusza Zaruskiego z Ińska,

VII.    Zespołu Szkół Miejskich Gimnazjum nr 1 imienia Polskich Olimpijczyków z Wałcza

VIII.    Publicznego Gimnazjum nr 2 imienia Roberta Schumana z Wałcza,

IX.    Zespołu Szkół z Piecnika,

X.    Gimnazjum imienia Orła Białego z Węgorzyna,

XI.    Gimnazjum imienia A. Mickiewicza z Drawska Pomorskiego

Była to również okazja do podsumowania kończącego się dwuletniego projektu unijnego ERASMUS+ „MÓJ ROZWÓJ - LEPSZA SZKOŁA”, w ramach którego nauczyciele Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim szkolili się za granicą w Londynie, Dreźnie, Monachium i Piranie w Słowenii. Brali udział w kursach językowych i specjalistycznych. Koordynator projektu Anna Kozera na spotkaniu z nauczycielami z goszczących gimnazjów omówiła, jak pozyskać fundusze europejskie dla szkoły, przedstawiła prezentację upowszechniającą rezultaty projektu.

Dyrektor Małgorzata Zawiła, podsumowując gimnazjadę, gratulowała uczniom i nauczycielom przygotowującym ich do konkursów, podziękowała sponsorom oraz  nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i realizację przedsięwzięcia.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

     język niemiecki na poziomie klas pierwszych

I miejsce – OLESZYŃSKA JULIA – PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 IM. ROBERTA SCHUMANA W WAŁCZU

II miejsce KAZMIERCZAK MAJA – PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 IM. ROBERTA SCHUMANA W WAŁCZU

III miejsce – OSTAPOWICZ KINGA –GIMNAZJUM IM. ADAMA MICKIEWICZA W DRAWSKU POMORSKIM

     język niemiecki na poziomie klas drugich

I miejsce – NICKOWSKI MIŁOSZ –GIMNAZJUM IM. ADAMA MICKIEWICZA W DRAWSKU POMORSKIM

II miejsce – ARCZEWSKA WANESSA –GIMNAZJUM  W CZAPLINKU

III miejsce KROPIDŁOWSKA MARIKA – GIMNAZJUM IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE W KALISZU POMORSKIM

     język niemiecki na poziomie klas trzecich

I miejsce - BURDUN WIKTORIA– PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 IM. ROBERTA SCHUMANA W WAŁCZU

II miejsce – WSZĘDYRÓWNA KINGA – ZESPÓŁ SZKÓŁ MIEJSKICH GIMNAZJUM NR 1 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W WAŁCZU

III miejsce – KAŻAK NIKOLA – ZESPÓŁ SZKÓŁ MIEJSKICH GIMNAZJUM NR 1 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W WAŁCZU

     język angielski na poziomie klas pierwszych

I miejsce – PEDRYCZ ADAM – GIMNAZJUM IM. ADAMA MICKIEWICZA W DRAWSKU POMORSKIM

II miejsce – BOŁTACZ JAKUB – GIMNAZJUM IM. ADAMA MICKIEWICZA W DRAWSKU POMORSKIM

III miejsce – MIŁASZEWICZ KACPER – GIMNAZJUM  W CZAPLINKU

     język angielski na poziomie klas drugich

I miejsce – BOGUSZ LIDIA – GIMNAZJUM IM. ADAMA MICKIEWICZA W DRAWSKU POMORSKIM

II miejsce – JÓZWIAK JAKUB  – ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO W CHWIRAMIE

III miejsce – TREMBOWSKA WIKTORIA  – GIMNAZJUM IM. MARIUSZA ZARUSKIEGO W IŃSKU

     język angielski na poziomie klas trzecich

I miejsce – GARLIKOWSKA WERONIKA – PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 IM. ROBERTA SCHUMANA W WAŁCZU

II miejsce HRYNIEWICZ EMIL –GIMNAZJUM W CZAPLINKU

III miejsce – MORAWSKA WIKTORIA  – ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. KSIEDZA JANA TWARDOWSKIEGO W CHWIRAMIE

     gimnazjada matematyczna

I miejsce – OLSZACKA ALEKSANDRA – GIMNAZJUM IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE W KALISZU POMORSKIM

II miejsce – FRYDRYK KRYSTIAN  – ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. KSIEDZA JANA TWARDOWSKIEGO W CHWIRAMIE

III miejsce – ŻELENIAK MARTYNA  – ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. KSIEDZA JANA TWARDOWSKIEGO W CHWIRAMIE

     gimnazjada języka polskiego

I miejsce - DOBRZYŃSKA ALICJA – GIMNAZJUM IM. ORŁA BIAŁEGO W WĘGORZYNIE

II miejsce – GRABOWSKI JAKUB  – ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. KSIEDZA JANA TWARDOWSKIEGO W CHWIRAMIE

III miejsce - GARLIKOWSKA WERONIKA – PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 IM. ROBERTA SCHUMANA W WAŁCZU

W organizacji przedsięwzięcia organizatorów wsparli:

1.    Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak,

2.    Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki,

3.    Dyrektor banku PKO BP SA oddział w Drawsku Pomorskim Mariusz Lekki,

4.    Nadleśniczy Nadleśnictwa Drawsko Pomorskie Zbigniew Łukomski

5.    Prezes Kabel Technik Polska Andre Gerstner i pani Anna Zaniewska, która koordynowała współpracę naszej placówki z firmą,

6.    Właściciele Piekarni w Drawsku Pomorskim Iwona i Kazimierz Pokutyńscy,

7.    Właściciele Hurtowni Warzyw i Owoców Maria i Tadeusz Giza,

8.    Właściciele Piekarni w Drawsku Pomorskim Renata i Ryszard Kowalscy,

9.    Prezes Intermarche w Drawsku Pomorskim Piotr Płażalski.

10.    Właściciel Hurtowni Artykułów Spożywczych ANTAŁEK Regina Podgórna,

11.    Właściciel  firmy transportowej Leszek Struszka.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation