Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marka Elzbiety

Tuesday, 18, czerwiec 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

02.01.2019

Montują czujniki tlenku węgla - dbają o bezpieczeństwo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Żarek, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, MGOPSu, Grupy Medycznej Drawsko, Firmy Polo Market i Bartosza Kowalczyka zrealizowany został na terenie Gminy Drawsko Pomorskie projekt o nazwie "Strzeż się tlenku węgla". 


Każda z instytucji miała swoje określone zadanie. MGOPS stworzył listę osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Bartosz Kowalczyk zaprojektował ulotki i plakaty ostrzegające o szkodliwości czadu i informujące o sposobach postępowania na wypadek narażenia na tą substancję. Strażacy i Policjanci z Drawska Pomorskiego oraz członkowie Stowarzyszenia Żarek i Grupy Medycznej Drawsko jeździli pod adresy osób z listy i w ich mieszkaniach montowali czujniki tlenku węgla. Polo Market dofinansował całą akcję.

W sumie do bezpośrednich beneficjentów projektu trafiło ponad 20 detektorów czadu. "

Zwykle organizatorzy happeningi podczas których mieszkańcy mogą przyjść i pozyskać taki czujnik bezpłatnie. Tym razem pomyśleliśmy o osobach, które takiej możliwości nie mają z powodu chorób czy z racji wieku" - podsumowują akcję członkowie Stowarzyszenia Żarek

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja