Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Fabiana Sebastiana

Sunday, 20, styczeń 2019
01.02.2018

Uwaga na wnyki!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

30 stycznia w godzinach popołudniowych Straż Miejska w Drawsku Pomorskim otrzymała zgłoszenie o uwięzionym we wnykach jeleniu w pobliżu tzw. ścieżki zdrowia w Drawsku Pomorskim.
Strażnicy udali się na miejsce, gdzie potwierdzili informację zgłaszającej i jednocześnie stwierdzili, że jeleń jest martwy. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez nieznaną osobę strażnicy powiadomili policję i do czasu jej przybycia zabezpieczyli miejsce zdarzenia.
Jak potwierdził nam rzecznik prasowy drawskiej policji asp. sztab. Maciej Zieliński policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim w dniu 30 stycznia 2018 przeprowadzili czynności w trybie art 308 kpk (czynności w niezbędnym zakresie) dotyczące ujawnienia we wnykach padłego jelenia. Po wykonaniu tych czynności informacja została przekazana do Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska drawskiego ratusza, który zlecił utylizację szczątków zwierzęcia.


Policja po zakończeniu czynności materiał wraz z ustaleniami i śladami przekazała do prowadzenia zgodnie z właściwością rzeczową Straży Łowieckiej.
Według naszych nieoficjalnych informacji na terenie w pobliżu ścieżki zdrowia znajdowała się większa ilość wnyków.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation