Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Teresy Jadwigi

Monday, 15, październik 2018

20181008 wojtek

25.01.2018

Zajęcia dla młodych strażaków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu dzisiejszym w ramach akcji „Bezpieczne ferie” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyły się zajęcia edukacyjno – szkoleniowe dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu drawskiego.

 

W zajęciach udział wzięły trzy „mundury”. Oprócz strażaków szkolenie przeprowadzili nasi drawscy policjanci wraz ze strażnikiem miejskim.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zwrócili szczególną uwagę na to, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze, szczególnie zimą, gdy warunki atmosferyczne są nie sprzyjające, a każdego dnia dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Policjanci przekazali najmłodszym jak należy postąpić w momencie, gdy jesteśmy uczestnikami lub świadkami wypadku drogowego, jak właściwie zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz udzielić pierwszej pomocy pokrzywdzonym. Funkcjonariusze opowiedzieli o najczęstszych problemach z jakimi zmagają się w trakcie służby oraz jak wygląda współpraca między służbami ratunkowymi.

Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądają struktury Policji, jakie są uprawnienia i obowiązki policjantów oraz co należy zrobi aby móc „wstąpić w nasze szeregi”. Na koniec odbył się pokaz wyposażenia i sprzętu służbowego.

Jak informuje na portalu społecznościowym Zastępca Komendanta PSP kpt. Andrzej Podolak młodzież uczestniczy w ćwiczeniach przez cały dzień. Przewidziano równiniez zajęcia wieczorową porą. 

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation