Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marii Magdaleny

Sunday, 22, lipiec 2018

optyk desktop

12.09.2017

PRZYJACIELE GRYFUSIA W MIELENKU DRAWSKIM

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu wczorajszym policjanci Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom., w ramach programu edukacyjnego „Przyjaciele Gryfusia” oraz w związku z działaniami „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili szereg spotkań z przedszkolakami oraz uczniami klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim.

 

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a co za tym idzie zwiększonym ruchem pieszych w pobliżu szkól, policjant Ogniwa Ruchu Drogowego asp. Karol Cieślik wspólnie z sierż. Karolina Żych, spotkali się z przedszkolakami i uczniami klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim.

W trakcie trzech spotkań z dziećmi policjanci poruszyli temat bezpiecznego poruszania się na drodze, kluczowej roli elementów odblaskowych oraz prawidłowego podróżowania i wysiadania ze szkolnego autobusu. W trakcie spotkania rozdano najmłodszym elementy odblaskowe, a w ręce pierwszoklasistów wręczono „ Elementarze Zasad Bezpieczeństwa”, które poprzez zabawę, gry i krzyżówki uczą prawidłowego zachowania nie tylko na drodze, ale także w momentach zagrożenia.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation