Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Jozefa Bogdana

Monday, 19, marzec 2018

a012017mp glowna 1 738 100

28.08.2017

Kręci mnie bezpieczeństwo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drawscy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” wspólnie z asystentem higieny dzieci i młodzieży Anną Mickun ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przeprowadzili 7 kontroli obozowisk znajdujących się na terenie Powiatu Drawskiego.

 

W trakcie pobytu w Ośrodkach Wypoczynkowych Stare Kaleńsko, Marina Templariusz, Kusy Dwór oraz w Internacie ZSP w Czaplinku, nie odnotowano żadnych zaniedbań ze strony organizatorów oraz opiekunów wypoczynku. Policjanci przeprowadzili szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą, na których poruszono tematy bezpiecznego wypoczynku w lesie, jak i nad wodą. W ramach akcji „Wpłyń na wyobraźnie swoją i innych” policjanci promowali bezpieczne zachowania w sytuacjach kryzysowych, obozowiczom rozdano dziecięce apteczki pierwszej pomocy, a w ręce opiekunów przekazano opaski bezpieczeństwa, które doskonale sprawdzą się na zatłoczonych plażach, bądź w trakcie imprez masowych.

Przeprowadzone akcje zostały objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, a także realizowane były w ramach projektu Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation