Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Marii Magdaleny

Sunday, 22, lipiec 2018

optyk desktop

18.08.2017

To nie jest spokojny wieczór. Ulewy i silne wiatry

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Godz. 23:20. To nie jest spokojny wieczór dla mieszkańców Pojezierza Drawskiego.  Kilka minut po godz. 20-stej nad Drawskiem Pomorskim, a następnie nad kolejnymi miastami Złocieńcem i Czaplinkiem przeszła potężna ulewa.

W okolicach Drawska nie było silnych porywów wiatru natomiast w Złocieńcu i Czaplinku sytuacja była już bardziej poważna. Po przejściu nawałnicy do Powiatowego Stanowiska Kierowania w drawskiej komendzie straży pożarnej zaczęły wpływać pierwsze zgłoszenia. Początkowo drawscy strażacy zastali zadysponowani do podtopionych posesji na terenie Drawska m.in. na ul. Bieszczadzkiej, Obr. Westerplatte i Kosynierów. W tym samym czasie napływały kolejne zgłoszenia.  Z powodu dużej ilości wody w Złocieńcu zablokowana została ul. Drawska. Pojawiły się również zgłoszenia o powalonych drzewach na drodze nr 20 między Złocieńcem, a Czaplinkiem. Również w samym Złocieńcu doszło do podtopień kilku posesji.

Zerwane zostały linie energetyczne w pobliżu Złocieńca. Brak prądu występuje w wielu miejscowościach w regionie. Jak się dowiedzieliśmy w miejscowości Radomyśl w gminie Wierzchowo silny wiatr porwał konstrukcję dachu z jednej z posesji. W centrum Czaplinka powalone zostały drzewa, które uszkodziły stojące pojazdy. Również w Gudowie woda nie oszczędziła mieszkańców. Kilka posesji zostało zalanych. Strażacy usuwali również powalone drzewa  w pobliżu Żołędowa.

Dyspozytorzy drawskiej straży zaangażowali do wieczornej praktycznie wszystkich dostępnych tego wieczoru strażaków zawodowych oraz sprzęt, a także wiele jednostek OSP z powiatu drawskiego. Działania z pewnością będą trwały do późnych godzin nocnych. A jak zapowiadają synoptycy w ciągu nocy mają nadejść kolejne nawałnice.   

>p>

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation