Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Fabiana Sebastiana

Sunday, 20, styczeń 2019
13.08.2014

Złocieniecki PKS przejęty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po wielu trudnościach i problemach nastąpiło przejęcie oddziału PKS w Złocieńcu, którego właścicielem był PKS Szczecinek.  Podpisania stosownych umów dokonano w  piątek 8 sierpnia 2014 roku w Kancelarii Notarialnej w Złocieńcu.

Tam nastąpiło uroczyste podpisanie aktu notarialnego dotyczącego nabycia majątku, przejęcia pracowników i faktycznego rozpoczęcia działalności Spółki do świadczenia przewozów zbiorowych pn.: „Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o. o Złocieniec.

Założycielami placówki są: Powiat Drawski oraz Gminy: Kalisz Pomorski, Wierzchowo i Złocieniec. Wartość zakupu majątku w Złocieńcu to 1,5 mln złotych. Środki na zakup pozyskane zostały w formie kredytu zaciągniętego przez stworzoną spółkę. Gminy i powiat mają udziały w spółce.

Podpisania aktu notarialnego w obecności Notariusza Witolda Ołowskiego i uczestników spotkania dokonali: Prezesi  PKS  Szczecinek i Złocieniec: Halina Mozolewska i  Mirosław Stołowski.

W wydarzeniu udział wzięli wiceburmistrzowie: Stanisław Cybula, Starosta Drawski, Andrzej Brzemiński, Wicestarosta, Tomasz Kołtun, Zastępca Burmistrza Kalisza Pomorskiego, Piotr Antończak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Złocieniec, Wójt Gminy Wierzchowo Jan Szewczyk, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Jacek Kozłowski, przedstawiciel Banku PKO BP Koszalin i Radca Prawny ze Szczecinka.

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation