Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Urszuli Hilarego

Saturday, 21, październik 2017

reklama812 100 2017mp artykuly

%AM, %21 %234 %2014 %05:%lutego

II Drawska Gala Samorządowa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Złote Żagle powędrowały do Stanisława Andruszko, Tomasza Stawickiego, Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Firmy Grzegorza Fabicha, Jęrdkowego Zakola, Caritasu parafii pw. Zmartwychwstania P.N.J.Ch., Wiesława Piotrowskiego i Marka Gmurskiego.

Organizatorem gali był Burmistrz Drawska Pomorskiego. Partnerem uroczystości ponownie został Bank Spółdzielczy Oddział w Połczynie Zdroju, partnerem technologicznym Studio-Rutkowski.pl, a za patronat medialny odpowiedzialne były strony www.dsi.net.pl i www.drawskopomorskie.com, które realizowały transmisję online. Współorganizatorem gali był również Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Uroczystość prowadzili Kamila Marczewska-Cygan oraz Dariusz Baranik.

 

Zanim wręczono Złote Żagle ogłoszone zostały wyniki konkursu pt. „Drawska Wieś Aktywna”, w którym wyłonione zostały najaktywniejsze sołectwa gminy Drawsko Pomorskie. W trakcie konkursu pod uwagę brane były wszelkie aspekty aktywności sołectw. Dbałość o ład, estetykę i porządek w sołectwie, promocję działalności, aktywność sportową, kulturalną i wiele innych działów życia. 

Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Żółte, drugie Łabędzie, trzecie Nętno a wyróżnienie otrzymał Konotop.

 

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij tu

 

Złote Żagle

KATEGORIA SPORT

W pierwszej kategorii statuetkę "Złoty Żagiel" z rąk Eugeniusza Storoniaka - radnego Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim – otrzymał Stanisław Andruszko, który trenuje karate Kyokushin w MUKS Oyama, reprezentant Polski w karate Kyokushin w kategorii wiekowej - kadet 12-13 lat. W listopadzie 2013r. startował na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin, które odbyły się w Legnicy. W swoim debiucie na Mistrzostwach Europy Stanisław Andruszko zdobył srebrny medal w konkurencji kata ustępując tylko zawodnikowi z Hiszpanii. 

Nominowanymi w tej kategorii byli także:

 • Eliza Wiska 
 • Klub Sportowy „ORLICZEK”
 • Mariusz Rufkiewicz
 • Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Oyama".

KATEGORIA OŚWIATA, NAUKA i EDUKACJA

Kolejną kategorią, w której przyznano statuetkę, była "oświata, nauka i edukacja". Nagrodę, z rąk Jolanty Czepe – Radcy Prawnego otrzymał TOMASZ STAWICKI - nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim. Nauczyciel swojej działalności znacznie wykracza poza swoje obowiązki zawodowe. Jest twórcą Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która pod jego kierownictwem osiąga duże sukcesy zarówno w kraju jak i za granicą. Dzięki pracy i zaangażowaniu Pana Tomasza Stawickiego Młodzieżowa Orkiestra Dęta jest wizytówką Drawska Pomorskiego.

Nominowani w tej kategorii byli także:

 • Gimnazjum w Drawsku Pomorskim
 • Szkoła Podstawowa w Drawsku Pomorskim
 • Iga Sadowska
 • Krystyna Worsowicz

KATEGORIA KULTURA

W kategorii trzeciej – "kultura" – statuetkę z rąk Czesława Falińskiego  Przewodniczącego Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim otrzymała MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA. Orkiestra została założona w 1999r. i od tego czasu jej działalność to pasmo samych sukcesów. Orkiestra, którą kieruje Pan Tomasz Stawicki,  swoimi występami uświetnia większość uroczystości w naszym mieście, a także regularnie występuje na koncertach w innych miastach. Orkiestra ma w swoim dorobku także występy poza granicami kraju. M.in. reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Bad Bramstedt w Niemczech oraz na Międzynarodowym Festiwalu w Saeby w Dani. W 2013r. orkiestra brała udział w realizacji projektu dofinansowanego ze środków UE pn. „Zagrajmy razem – wzrost atrakcyjności Młodzieżowej Orkiestry Dętej poprzez doposażenie w sprzęt i stroje galowe”.  Młodzieżowa Orkiestra Dęta jest niewątpliwie wizytówką Drawska Pomorskiego.

W tej kategorii nominowani byli także:

 • Chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim
 • Chór Gimnazjum w Drawsku Pomorskim
 • Stowarzyszenie MEANDER
 • Wiesław Piotrowski

KATEGORIA GOSPODARKA

Statuetkę w kategorii "gospodarka" wręczyła Jolanta Łukaszewicz – Prezes Banku Spółdzielczego w Drawsku Pomorskim. Laureatem w tej kategorii został zakład PPUH Walerian Grzegorz Fabich. Firma PPUH Walerian Grzegorz Fabich została założona w 1987 roku. Główną działalnością przedsiębiorstwa jest produkcja i sprzedaż brykietu i pelletu drzewnego, drewna kominkowego, biomasy i zrębków drzewnych. Wszystkie produkowane przez firmę wyroby odpowiadają najsurowszym wymaganiom eksportowym. Produkty najwyższej jakości są sprzedawane na rynku krajowym oraz eksportowane poza granice naszego kraju.

W tej kategorii nominowani byli także:

 • BUDRO - Andrzej Kaczyński
 • Nadleśnictwo Drawsko
 • Olex Trans - Edmund Olesiński
 • Piekarnia Cukiernia Iwona i Kazimierz Pokutyńscy S.C. 

KATEGORIA TURYSTYKA

Henryk Mularski – radny Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim – wręczył statuetkę w kategorii "turystyka". Nagroda powędrowała do Jęrdkowe Zakole – Andrzej Rusiecki.  Firma turystyczna, która na drawskim rynku usług pojawiła się stosunkowo niedawno, ale bardzo dynamicznie się rozwija. W ciągu dwóch lat istnienia właściciel utworzył dwa pola biwakowe nad Drawą: „Jędrkowe Zakole” i „Jędrkową Przystań”, które stały się ulubionym miejscem wykorzystywanym przez kajakarzy, turystów pieszych i rowerowych. Oprócz pól biwakowych firma organizuje także spływy kajakowe, prowadzi wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz organizuje imprezy okolicznościowe i integracyjne na świeżym powietrzu.

W tej kategorii nominowani byli także:

 • Centrum Sportów Wodnych „Delfin” – Artur Krzemień
 • Drawski Klub Morsów
 • „Skiff – Slalom” - Sławomir Gręziak
 • Stowarzyszenie 4X4 Drawsko Pomorskie

KATEGORIA DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

W kategorii "działalność społeczna" statuetkę wręczyła Zofia Nowicka- Radna Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim. Laureatem tej kategorii został Caritas parafii pw. Zmartwychwstania P.N.J.Ch. w Drawsku Pomorskim. Caritas parafii pw. Zmartwychwstania P.N.J.Ch. w Drawsku Pomorskim została powołana do życia w 1995r. Przewodniczącym jest ks. Proboszcz Wojciech Gappa, a prezesem Jacek Wawrzynkiewicz. Organizacja działa głównie w obszarze pomocy społecznej, a odbiorcami jej działań są osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Charytatywna działalność Caritasu jest nieoceniona. Wspierają osoby chore w zakresie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i leków, rozdają potrzebującym art. żywnościowe i odzież oraz pomagają dzieciom i młodzieży przy zakupie książek i pomocy naukowych.

Pozostali nominowani w tej kategorii:

 • Eugeniusz Piecewicz
 • Społeczny Komitet Remontu Kościoła w Żółtym
 • Stowarzyszenie MEANDER
 • Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów

KATEGORIA WYRÓŻNIENIA SPECJALNE

W kategorii "wyróżnienie specjalne" przyznano aż dwie  statuetki. Nagrody wręczył Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego. Otrzymali je:

Wiesław Piotrowski - wielki patriota, miłośnik historii Polski, a w szczególności historii regionu drawskiego. Jest posiadaczem ogromnych zbiorów związanych z historią tych ziem, ale również z historią wojskowości, życia społecznego i kulturalnego Polski i Europy. Jest popularyzatorem wiedzy historycznej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, poprzez organizowanie wystaw, na których eksponuje swoje cenne zbiory. W 2012r. Pan Wiesław Piotrowski otrzymał tytuł „Zasłużony dla gminy Drawsko Pomorskie”.

Marek Gmurski - Płk Marek Gmurski jest Komendantem Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Dzięki jego działaniom jednostka wojskowa z Oleszna bardzo aktywnie uczestniczy w uroczystościach i wydarzeniach patriotycznych organizowanych przez gminę Drawsko Pomorskie. Współpracuje ze szkołami, ośrodkiem kultury i innymi instytucjami realizując zadania na rzecz społeczności drawskiej. Szczególną jego zasługą jest otwarcie poligonu na rzecz promowania gminy poprzez organizację ważnych imprez o randze krajowej, europejskiej i światowej. W 2013r. został mu nadany tytuł „Zasłużony dla gminy Drawsko Pomorskie”.

Złote Żagle przyznała Kapituła do której Burmistrz Drawska Pomorskiego zaprosił przedstawicieli instytucji  organizacji oraz zdobywców Złotych Żagli w 2013 roku..

Skład Kapituły:

 • Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego, Przewodniczący Kapituły
 • Elżbieta Koba – Sekretarz gminy Drawsko Pomorskie
 • Jolanta Pluto-Prądzyńska – Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim
 • Czesław Faliński – Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim
 • Andrzej Tylka – Radny Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim
 • Zdzisław Chudy – Prezes PTTK, Oddział w Drawsku Pomorskim
 • Jan Bułczyński – Sportowiec
 • Ewa Gadzina – Dyrygent Chóru Canto Libero
 • Lucja Duczmańska -  Prezes Polskiego Związku Diabetyków
 • Sebastan Pawlak – Sportowiec
 • Błażej Sokołowski – Prezes Stowarzyszenia "Radość Życia”
 • Adam Cygan – kierownik Referatu Promocji Urzędu Miejskiego, Administrator Drawskich Stron Internetowych

Na koniec wystąpił Teatr Broadway- Prywatny Teatr Muzyczny Małgorzaty Obłój

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation