Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Ireny Jana

Saturday, 20, październik 2018

20181008 wojtek

13.11.2017

Incydent na stacji w Drawsku Pomorskim

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W miniony czwartek 9 listopada na stacji kolejowej w Drawsku Pomorskim dwa kolejne jadące w tym samym kierunku  pociągi nie zatrzymały się w obrębie stacji. Chodzi o skład jadący około godz. 17:00 ze Szczecinka w kierunku Szczecina oraz o pociąg, który jechał około godz. 20:20.

O sprawie zaalarmowali nas pasażerowie. Według relacji świadków pociągi minęły peron i zatrzymały się w odległości około 300 metrów, po czym wróciły na stację. Skontaktowaliśmy się z przewoźnikiem – spółką Przewozy Regionalne, którą zapytaliśmy o przyczynę tych zdarzeń.

 

Dziś otrzymaliśmy wstępne informacje w tej sprawie. Przedstawiciel PKP PR potwierdził nasze informacje, że doszło do takich incydentów. Potwierdził, że pociągi nie zatrzymały się w obrębie stacji (a w odległości około 200 m od peronu), po czym wróciły na peron. Do incydentów doszło tylko na stacji w Drawsku Pomorskim. PKP PR prowadzi postepowanie wyjaśniające w tej sprawie. W ramach prowadzonego postępowania sprawdzane są zapisy monitoringu i parametrów pracy składu. Wstępnie wykluczony został czynnik ludzki, gdyż maszyniści zbliżając się do stacji rozpoczęli proces hamowania. Niestety droga hamowania była za długa i pociągi zatrzymały się poza peronem. Wstępnie postawiona została hipoteza, że szyny mogły zostać pokryte substancją ropopochodną, która wpływa na drogę hamowania pociągu. Przewoźnik sprawdzi również, dlaczego po pierwszym incydencie nie było reakcji ze strony służb PKP i doszło do kolejnego takiego samego incydentu. Za kilka dni powinniśmy otrzymać końcowe wyjaśnienia w tej sprawie.

 

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation