Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Irmy Jozefa

Wednesday, 18, wrzesień 2019
Domi strona

W TYM MIEJSCU MOŻE BYĆ TWÓJ BANER REKLAMOWY reklama@drawskopomorskie.com

Fakty (585)

12 września w drawskim Parku Chopina odbył się piknik wojskowy z okazji Święta Wojsk Lądowych. Piknik zorganizowany został przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przy współudziale instytucji, stowarzyszeń i podmiotów współpracujących z CSWL Drawsko.

12 września w drawskim urzędzie miejskim odbyło się spotkanie Burmistrza Drawska Pomorskiego Krzysztofa Czerwińskiego z kierowcą rajdowym Krzysztofem Hołowczycem oraz Sławomirem Wasiakiem – Prezesem Fundacji Baja Poland.

Głośna i medialna sprawa braku wodociągu na terenach byłej gminy Ostrowice. Teraz ulegnie to zmianie. Gmina Drawsko Pomorskie przygotowuje się do realizacji inwestycji polegającej na budowie sieci wodociągowej na odcinku ponad 1,2 km wraz z przyłączami. Inwestycja będzie realizowana na terenie miejscowości Dołgie. Jest to inwestycja, na którą od lat czekali mieszkańcy posesji leżących przy projektowanym wodociągu.

W minioną sobotę (7 września) w Ostrowicach odbyły się obchody gminnego święta plonów. Pierwszym punktem obchodów była tradycyjna Msza Św. z udziałem przedstawicieli sołectw i samorządowców. Po Mszy Św. barwny korowód przeszedł główną ulicą wioski na boisko wiejskie, gdzie zorganizowany został festyn.

Lokomotywa uśmiechu to wyjątkowe wydarzenie – sztafeta, która porusza się po Pomorzu Zachodnim. W czasie przemieszczania się sztafety zbierane są środki finansowe na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. W niedzielę 8 września sztafeta dotarła do Drawska Pomorskiego.

2019 skp 01

zetgold

michalina 3

2019 skp 01

2017ki stacja