Drawsko Pomorskie - informacje, wydarzenia, nowości

Imieniny: Stefana Rocha

Thursday, 16, sierpień 2018

optyk desktop

Fakty (492)

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zarządzeniu wyborów na dzień 21 października. Czasu na kampanię wyborczą nie jest dużo i z pewnością będzie ona krótka ale intensywna. Społeczeństwo drawskie od kilku tygodni rozmawia o potencjalnych kandydatach.

W dniu 14 sierpnia w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyła się uroczystość związana  z obchodami Święta Wojska Polskiego.  Obchody rozpoczęły się apelem o godzinie 10.00, w trakcie których została podniesiona flaga na maszt.

W ostatnim czasie na placach zabaw w naszej gminie pojawiły się nowe urządzenia zabawowe, których montaż jest kontynuacją  procesu wymiany dotychczasowych, drewnianych elementów i zastępowania ich nowymi, trwalszymi i bardziej funkcjonalnymi  urządzeniami metalowymi. Inwestycją zostało objętych 7 miejscowości: Drawsko Pomorskie, Konotop, Linowno, Zagórki, Oleszno, Woliczno oraz Żółte.

Wyjątkowo trudna sytuacja finansowa Ostrowic (woj. zachodniopomorskie) sprawiła, że konieczne było przygotowanie ustawy o szczególnych rozwiązaniach dla tej gminy. - Samorząd jest dziś bezbronny wobec długów, które rosną lawinowo – powiedział w Sejmie wiceminister Paweł Szefernaker podczas pierwszego czytania specjalnej ustawy dotyczącej sytuacji Ostrowic.

W ramach projektu "Medical Camp" programu Równać Szanse dofinansowanego przez PFDiM Stowarzyszenie Żarek zorganizowało dla młodzieży biwak ratowniczy na terenie Jędrkowego Zakola w okolicach Mielenka Drawskiego.

logo dp bw

drawsko.pomorskie@wp.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Strona internetowa www.drawskopomorskie.com jest blogiem informacyjnym, prywatną stroną internetową,
wydawaną nieregularnie, w miarę zaistnienia ciekawych okoliczności o których warto poinformowac mieszkańców regionu.

Projekt i wykonanie: SurmaCreation